GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
HDP mimarlarla Çankaya’yı konuştu

HDP mimarlarla Çankaya’yı konuştu

Halkların Demokratik Partisi Çankaya Belediyesi Eş başkan adayları Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret etti.

Yerel seçimlere yaklaşırken Belediye Başkan adayları mimarların görüşlerini alıyor. Halkların Demokratik Partisi Çankaya Belediyesi Eş başkan adayları avukat Elçin Öz ve mimar Mükremin Barut Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Çankaya Belediyesi eş başkan adaylarını Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Ankara Şube sekreter Üyesi Gökhan Yıldırım karşıladı. HDP Çankaya Belediyesi eş başkan adayları Çankaya projelerini mimarlara anlatırken, en büyük projelerinin ‘toplumdan çalınan demokratik, ekolojik, ekonomik ve cinsiyet özgürlüğü anlayışını topluma geri vermek olduğunu” ifade etti. Aynı zamanda mimar olan Çankaya Belediye Eş Başkan adayı Mükremin Barut: “  Trafik çilesi bitmeyen, yeşil alanları yok edilen, yaysızlaştırılan, şantiyeleştirilen” bir Çankaya’nın ketlileri kent hakkından mahrum bıraktığını “ söyledi. Çankaya özelinde kent sorunlarının tartışıldığı toplantıda Mimarlar Odası Ankara Şube başkanı Tezcan Karakuş Candan adaylara başarılar dileyerek: “Çankayalıların ve kentlilerin karar süreçlerinde söz sahibi olmasını” önemsediklerini ifade etti.  


Toplam Görüntülenme : 32563
Kategori Haberleri

Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017
Meslek örgütlerinden referandum iptal edilmeli çağrısı
Ankara’da KESK, DİSK, TMMOB Ankara Şubeleri, ATO ve ASMMO’nun çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi, “Referandum iptal edilmelidir. OHAL kaldırılmalı, demokratik-katılımcı, toplumun genelinin katıldığı, sivil-demokratik bir anayasa hazırlanmalıdır” çağrısında bulundu
19 Nisan 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!