GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
HDP mimarlarla Çankaya’yı konuştu

HDP mimarlarla Çankaya’yı konuştu

Halkların Demokratik Partisi Çankaya Belediyesi Eş başkan adayları Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret etti.

Yerel seçimlere yaklaşırken Belediye Başkan adayları mimarların görüşlerini alıyor. Halkların Demokratik Partisi Çankaya Belediyesi Eş başkan adayları avukat Elçin Öz ve mimar Mükremin Barut Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Çankaya Belediyesi eş başkan adaylarını Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Ankara Şube sekreter Üyesi Gökhan Yıldırım karşıladı. HDP Çankaya Belediyesi eş başkan adayları Çankaya projelerini mimarlara anlatırken, en büyük projelerinin ‘toplumdan çalınan demokratik, ekolojik, ekonomik ve cinsiyet özgürlüğü anlayışını topluma geri vermek olduğunu” ifade etti. Aynı zamanda mimar olan Çankaya Belediye Eş Başkan adayı Mükremin Barut: “  Trafik çilesi bitmeyen, yeşil alanları yok edilen, yaysızlaştırılan, şantiyeleştirilen” bir Çankaya’nın ketlileri kent hakkından mahrum bıraktığını “ söyledi. Çankaya özelinde kent sorunlarının tartışıldığı toplantıda Mimarlar Odası Ankara Şube başkanı Tezcan Karakuş Candan adaylara başarılar dileyerek: “Çankayalıların ve kentlilerin karar süreçlerinde söz sahibi olmasını” önemsediklerini ifade etti.  


Toplam Görüntülenme : 38990
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!