GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Mimarlar “Hükümet kendine baksın”

Mimarlar “Hükümet kendine baksın”

TMMOB’ye bağı odaların idari ve mali denetimlerinin hükümetin ilgili bakanlıklar bağlanmasına yönelik, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “hükümet kendine baksın, Soma madenini denetleyemeyen bir hükümet TMMOB’ye bağlı Odaları asla denetleyemez” dedi

Candan “Odaların idari ve mali denetiminin bakanlıklara bağlanması, Hükümetin her alandaki muhalefeti şekillendirme susturmaya çalıştırma operasyonun adımlarıdır, Mimarlar Odasının idari ve mali denetimini de  Çevre Şehircilik Bağanlığına bağladılar, Odaların her şeyi şeffaf, verilmeyecek bir hesabımız yok. Bütçelerimiz ortada, odaların gelirleri bankalarda, ayakkabı kutularında değil. Bizi denetleyecek kurum ve kuruluşların bizden daha şeffaf daha temiz, daha demokrat olması gerekir. Bu haliyle 17 aralık yolsuzluk sürecini yaşatan, Soma’daki faciayı önleyemeyen, 301 işçinin ölümünden sorumlu olan hükümet ve dahi bakanlıkları, önce kendilerine baksınlar. Soma maden işletmelerini denetleyemeyen hükümet, ne Maden Mühendisleri Odası’nı neden TMMOB’ye bağlı odaların idari ve mali denetiminin ağırlığını denetleyemez, o ağırlığı kaldıramazlar ” dedi

 

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Basın Birimi 


Toplam Görüntülenme : 31818
Kategori Haberleri

Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!