GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
CHP Milletvekilleri mimarlara destek ziyaretinde bulundu

CHP Milletvekilleri mimarlara destek ziyaretinde bulundu

Ankara Bulvarı’nı kapatan Melih Gökçek Odalar üzerinden başlattığı bulvar şovuna bir tepki de CHP milletvekillerinden geldi. Melih Gökçek 17 Ağustos’da kapattığı Ankara bulvarı ve tüm bağlantı yolları ile Ankara trafiğini tıkayıp, mahkeme kararı ile kapatıldığını söyleyerek, bilboard reklamları ile Odaları ve Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ı hedef göstermişti. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz, Murat Emir ve Nihat Yeşil’in aralarında bulunduğu CHP heyeti bugün Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ni ziyaret etti. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şube 2. Başkanı Ali Atakan, Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Muteber Osmanpaşaoğlu, Mimarlar Odası Genel Sekreteri Fikret Oğuz tarafından karşılandı.

 

Ziyaret sebeplerini açıklayan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök: “Kentte hukukla, kamu yararına kent  mücadelesi yürüttüğünüz için Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne teşekkür ederiz.  Kent için mücadele eden bir yapının, Ankara Bulvarı’nı kapatan Melih Gökçek tarafından hedef gösterildiğinin farkındayız. Bu nedenle Mimarlar Odası’nın Tezcan Karakuş Candan’ın yanındayız demek için buradayız . ” İfadelerini kullandı. Gök ayrıca Gökçek’in Akay kavşağında’da aynı yolu izlediğini hatırlatarak odaları protesto edenlerin Gökçek’in kadrolu eylemcileri olduğunu bildiklerinin altını çizdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, destek ziyaretleri için teşekkürlerini iletti. Cumhuriyet Halk Partisi Heyeti  bir saat süren ziyaretin ardından Oda’dan ayrıldı. 


Toplam Görüntülenme : 8801
Kategori Haberleri

Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!