GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Açlık Grevi Son Buldu

Açlık Grevi Son Buldu

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Açlık grevine başlayan Türkiye Gazeteciler Sendikası(TGS) Başkanı Ercan İpekçi açlık grevine bugün son verdi.

Anadolu Ajansı’nın Türkiye Gazeteciler Sendikası’na üye olan gazetecilere yaptığı baskılar nedeni ile Ercan İpekçi’nin açlık grevine başlaması geçtiğimiz günlerde de sıkça gündeme geldi. Dün gerçekleştirilen eyleme ise CHP İstanbul Milletvekilli Melda Onur, Ankara Milletvekili Bülent Kışoğlu, Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, HDK İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, DİSK Sosyal İş Bölge Temsilcisi Kani Beko, TMMOB, Sivas Davası Avukatlarından Şenal Sarıhan, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ve çok sayıda demokratik kitle örgütü temsilcisi katıldı. TGS üyesi basın emekçilerinin dün yaptığı açıklamada basın üzerindeki baskılar için “siyasi iktidar kendi borazanlığını yapmakla yükümlü gördüğü Anadolu Ajansı’nda TGS’nin varlığına tahammül edemiyor” denildi.

Ercan İpekçi bugün Anadolu Ajansı önünde yapılan basın açıklaması ile açlık grevini sonlandırdığını duyurdu. İpekçi “bu direnişe tek başıma başladım, örgütüm bana sahip çıktı, sendikalar, demokratik kitle örgütleri ve siyasi partiler bana ve bu mücadeleye destek verdiler onlara çok teşekkür ediyorum ancak örgütümün isteğiyle açlık grevimi sonlandırıyorum” diyerek açlık grevine son verdiğini söyledi.

İpekçi konuşmasında AA yönetiminin tehditlerine karnının tok olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde kurulan Medya İş’e  ilişkin “bu sendika AA’nın ön bahçesinde, yönetimin kucağında kurulmuştur ve hiçbir hükmü yoktur” diyerek yüklenen İpekçi, TGS çatısı altında çok kavgalar verileceğini kaydetti. İpekçi’nin konuşması sırasında çok sayıda demokratik kitle örgütü ve basın emekçileri “AKP elini sendikamdan çek”, “iş, ekmek yoksa barış da yok” “ajans işçisi yalnız değildir” sloganlarıyla İpekçi’ye destek verdi. TGS Başkanı Başbakana seslenerek “TGS sizin talimatınızla kurulmadı, siz bu kurumu yok edemeyeceksiniz sayın Başbakan, nüfusunuzu yargıyı etkilemek için kullanıyorsunuz, yananların ardından hayırlı olsun diyorsunuz” dedi.


Toplam Görüntülenme : 36006
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!