GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Sinema Dolu Günler

Sinema Dolu Günler  

23.  Ankara Uluslararası Film Festivali, görkemli bir törenle açılış yaptı

Türkan Şoray ve Safa Önal 23.  Ankara Uluslararası Film Festivali açılış törenine katıldı. Törenin sunuculuğunu İpek Tanrıyar yaptı. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı  (DKİAV) Başkanı Oğuz Dönmez yaptığı açılış konuşmasında, sinemanın estetik duygulara katkıda bulunan bir sanat dalı olduğunu vurguladı. Sonrasında söz alan Sinema Genel Müdürü Cem Erkul ise,‘’Öncelikle sinemamızın en nadide sultanı Türkan Şoray ve edebi çınarı Safa Önal’a aramızda bulundukları için çok teşekkür ediyoruz’’ dedi. Festival gecesinde Savaş Bilgin de kısa bir müzik dinletisi sundu.

Gecenin en anlamlı anlarından biri olan Özel Ödüllerden ilki ‘Sanat Çınarı Ödülü’nü,  Prof. Hamiye Çolakoğlu,  (DKİAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel’den aldı.  Ardından sahneye davet edilen Panayot Abacı’ya,  “Kitle İletişimi Ödülü”nü Sinema Genel Müdürü Cem Erkul takdim etti.

Aziz Nesin’in de saygı ile anıldığı gecede Burçak Evren, ödülünü Safa Önal’ın elinden aldı. Safa Önal ‘’Bu ödülü vermek benim için büyük bir şans, bu vesileyle herkesin huzurunda Burçak Evren’i sınamak ve ona ilk izlediği filmi hatırlayıp hatırlamadığını sormak istiyorum’’ diyerek neşeli anlara neden oldu. Evren ise ‘’Her gördüğüm benim için ilk film özelliği taşıyor yanıtıyla bu sorudan kaçabilirim sanırım diyerek izleyicileri güldürdü.

Gecenin finalinde söz alan Türkan Şoray, ‘’Sinema öyle bir büyü ki,  bugün hepimiz o büyünün etkisi ile buradayız. Ankara film Festivali yılardır Türk Sineması’na destek oldu. Vesikalı Yarim’i gösterecek olmaları beni çok mutlu etti. Nice nice sinema dolu günlerde birlikte olmak dileğiyle’ dedi.

Lütfi Akad’ın da anıldığı gecede 1968 yapımı bir Lütfi Akad filmi olan  ‘Vesikalı Yarim’  filminin gösterimi ile açılış sona erdi.  

 

 

 

 


Toplam Görüntülenme : 39571
Kategori Haberleri

Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması
Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencilerinin doğal taş ve mermer alanında yaratıcı, yeni ve yenilikçi fikirler üretmelerini sağlamak üzere "Stoneline Stand Tasarımı Öğrenci Yarışması" düzenlenmektedir.
24 Ekim 2019
Ankara’da İz Bırakan Mimarlar Paneli: Fehmi Doğan, Mehmet Ünal
Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM)  işbirliği ile düzenlenen " Ankara'da İz Bırakan Mimarlar" projesi kapsamında Fehmi Doğan, Mehmet Ünalbaşlığı ile düzenlenecek panel 21 Ekim 2019 tarihinde saat 14.00’da Ankara  Bağ Evi'nde gerçekleştirilecektir.
19 Ekim 2019
ICOMOS-ODTÜ etkinliliği
ODTÜ Mimarlık Bölümü, Kültürel Mirası Koruma Lisansüstü Programı ile ICOMOS Türkiye işbirliği ile “Anlayıştan Korumaya Kırsal Miras” başlıklı uluslararası sempozyum ve 'Ankara’nın Kırsalı’ temalı gezi 31 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında düzenlenecektir. 
28 Mayıs 2019
ODTÜ Mimarlık Tarihi 30. Yıl Etkinliği
ODTÜ Mimarlık Tarihi Lisansüstü Programı'nın 2018-2019 eğitim döneminde düzenlenmekte olan 30. yıl buluşmaları, programın ilk başkanı olan İnci Aslanoğlu’nu anmak üzere 22 Mayıs 2019’da düzenlenecek olan “İnci Aslanoğlu: Mimarlık Tarihini Yazmak ve Öğretmek” başlıklı buluşma ile sona erecek olan etkinliği bilgilerinize sunar. Katılımınızı dileriz.
22 Mayıs 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!