GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
ANNELER TANDOĞAN MEYDANINDA

ANNELER TANDOĞAN MEYDANINDA

CHP 4+4+4 sistemini protesto etmek için anneleri ve tüm velileri Tandoğan Meydanı’na çağırarak ilk kez grup toplantısını halka açık meydanda topladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yaptığı grup toplantısı ilk kez meydanda on binlerce kişinin ve milletvekillerinin katılımı ile gerçekleşti. On binlere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “gece yarısı kanun teklifiyle neden eğitim sistemini değiştirmek istiyorsun?” Sorusunu meydanlarda sordu. “Kendi kafasına göre, bir nazi anlayışıyla 4+4+4 getiriyorlar. Diktaya hayır diyeceğiz” şeklinde konuşmasını sürdürdü. Meydanlarda olacaklarını belirten Kılıçdaroğlu “Meydanlardan korkuyorlar, halkın uyanmasından korkuyorlar” dedi.

Herkesi çocuklarının geleceğine sahip çıkmaya çağıran Kılıçdaroğlu, “Milli Eğitim Bakanı Kariyer hırsızlığı yapan birisi. Bilim hırsızından Milli Eğitim Bakanı yaparsanız sonuç bu olur.  Diyor ki öğretmenlerimiz az çalışıyormuş, rakamlara göre 1663 saat olan ortalama çalışma süresi. Bizim ülkemizde 1882 saat. Milli Eğitim Bakanı’na soruyorum, git İngiltere’ye, Fransa’ya oradaki öğretmenler kaç saat çalışıyormuş, ne kadar maaş alıyormuş öğren” şeklinde ifade ederek 4+4+4 kanun teklifinin sorunu çözmediğini, 10 yaşındaki çocuğun meslek seçimini yapamayacağını belirtti.

“eğitimde çözüm 1+8+4” “10 yaşında meslek seçilmez”, “Çocuk gelinler olmasın” yazılı pankartların taşındığı, mitinge dönüşen grup toplantısında, meydanı, on binler doldurdu.

 

 


Toplam Görüntülenme : 29470
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!