GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Polis öğretmenlere saldırdı

Polis öğretmenlere saldırdı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) çağrısı ile emekçiler, çalışanların yetkilerini azaltan yeni sendika yasası ve yeni eğitim yasasının kabulüne karşı 28-29 Mart 2012 tarihlerinde greve gitti. Binlerce emekçinin yaptığı grevde polis yine orantısız güç kullandı. Ankara’da GMK Bulvarı’nda iki gündür 4+4+4 yasasını protesto eden “ çocuk gelinler istemiyoruz” “çocuk işçiler istemiyoruz” taleplerini dile getiren çoğu öğretmenlerden oluşan kitleye polis biber gazı, tazyikli ve kimyasal katkılı su ve cop ile saldırdı. Polisin tutumu çevredekileri de olumsuz etkiledi.  Polisin olayları görüntülemek isteyen basın mensuplarına da saldırdığı gözlendi. Ankara’da çok sayıda yaralı varken Kocaeli’de de KESK’lilere polisin müdahalesi sert oldu.  Polisin öğretmenlere ve emekçilere karşı tahammülsüzlüğü ve orantısız güç kullanması Türkiye’nin her kesiminden eleştirilere neden oldu.  


Toplam Görüntülenme : 28877
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!