GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
Meclis’teki kadın şiddeti protesto edildi

Meclis’teki kadın şiddeti protesto edildi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Halkevleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar, dün Meclis'te yaşanan kadın milletvekillerine yönelik şiddeti Konur Sokak’ta protesto etti.

TBMM'de yaşananların rejim değişikliği sonrasında yaşanacakların göstergesi olduğunu belirten eylemciler, ellerinde üzerinde “Hayır” yazılı mor dövizler de taşıdı.

Daha sonra eyleme katılanlar, anayasa değişikliğine ve kadına yönelik şiddete tepkilerini şöyle dile getirdi:

“Kadına yönelik şiddete Hayır”, “Eril siyasete Hayır”, “Tecavüze karşı sessiz kalan AKP’lilerin meclisteki kadına yönelik şiddetine hayır”, “Kadın düşmanlığına Hayır”, “Dünya yerinden oynar, aydın ve ilerici kadınlar özgür olsa” “Çocuklara tecavüz edilirken AKP’li kadınlar neredeydiniz? “Anayasa değişikliğinize de, şiddetinize de Hayır”, “Meclis’te tecavüz yasası aklanırken neredeydiniz?”, “Çığ gibi gelen karanlığı engelleyeceğiz”.


Toplam Görüntülenme : 3308
Kategori Haberleri

Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017
Meslek örgütlerinden referandum iptal edilmeli çağrısı
Ankara’da KESK, DİSK, TMMOB Ankara Şubeleri, ATO ve ASMMO’nun çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi, “Referandum iptal edilmelidir. OHAL kaldırılmalı, demokratik-katılımcı, toplumun genelinin katıldığı, sivil-demokratik bir anayasa hazırlanmalıdır” çağrısında bulundu
19 Nisan 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!