GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Meclis’teki kadın şiddeti protesto edildi

Meclis’teki kadın şiddeti protesto edildi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Halkevleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar, dün Meclis'te yaşanan kadın milletvekillerine yönelik şiddeti Konur Sokak’ta protesto etti.

TBMM'de yaşananların rejim değişikliği sonrasında yaşanacakların göstergesi olduğunu belirten eylemciler, ellerinde üzerinde “Hayır” yazılı mor dövizler de taşıdı.

Daha sonra eyleme katılanlar, anayasa değişikliğine ve kadına yönelik şiddete tepkilerini şöyle dile getirdi:

“Kadına yönelik şiddete Hayır”, “Eril siyasete Hayır”, “Tecavüze karşı sessiz kalan AKP’lilerin meclisteki kadına yönelik şiddetine hayır”, “Kadın düşmanlığına Hayır”, “Dünya yerinden oynar, aydın ve ilerici kadınlar özgür olsa” “Çocuklara tecavüz edilirken AKP’li kadınlar neredeydiniz? “Anayasa değişikliğinize de, şiddetinize de Hayır”, “Meclis’te tecavüz yasası aklanırken neredeydiniz?”, “Çığ gibi gelen karanlığı engelleyeceğiz”.


Toplam Görüntülenme : 9478
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!