GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
ICOMOS-ODTÜ etkinliliği
ICOMOS-ODTÜ etkinliliği

ODTÜ Mimarlık Bölümü, Kültürel Mirası Koruma Lisansüstü Programı ile ICOMOS Türkiye işbirliği ile “Anlayıştan Korumaya Kırsal Miras” başlıklı uluslararası sempozyum ve 'Ankara’nın Kırsalı’ temalı gezi 31 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında düzenlenecektir. Sempozyum programı ve posteri ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunar, katılımınızı dileriz.

Saygılarımızla,

TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ 

Etkinlik hakkında:

ODTÜ Mimarlık Bölümü, Kültürel Mirası Koruma Lisansüstü Programı ile ICOMOS Türkiye işbirliği ile düzenlenen ‘Kırsal Miras’ konusunu farklı disiplinlerin bakış açılarını, farklı yaklaşım ve örnekleri bir araya getirerek tartışmayı amaçlayan “Rural Heritage: From Conception to Conservation | Anlayıştan Korumaya Kırsal Miras” başlıklı uluslararası sempozyum, 31 Mayıs 2019 Cuma günü9.00-19.30 saatleri arasında, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kubbealtı'nda düzenlenecektir. Sempozyumun dili İngilizce’dir. 

Etkinliğin 2. günü olan 1 Haziran 2019’da tüm gün sürecek ‘The Ruralities of Ankara │Ankara’nın Kırsalı’ temalı gezi yapılacaktır. Bu doğrultuda Ankara’nın Güdül ilçesinin kırsalında yer alan tarihi yerleşimler ile bu bölgelerde sürdürülen kırsal dönüşüm ve kalkınma projeleri, proje yöneticilerinin eşliğinde incelenecektir.  

1 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan gezi herkese açık olup katılım kontejyanı sınırlıdır. Katılımızını, 29 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar okumusg@metu.edu.tr adresine bildirmeniz gerekmektedir. Kayıt işleminizin tamamlanmasının ardından katılımınızın onayı ve gezi detayları tarafınıza e-posta ile bildirilecektir. 

Bu etkinlikte bizimle birlikte olmanız, hedeflediğimiz akademik ve profesyonel tartışma ve paylaşım ortamının çok yönlü ve verimli olmasına önemli katkılar sağlayacaktır. 


Toplam Görüntülenme : 4346
Kategori Haberleri

International Conference: Architecture
Architecture and urbanism play a significant role in the production and reproduction of urbanization and the supremacy of the state and capital, which results in the current planetary crisis. 
20 Nisan 2020
Bir Başkent Tasavvuru, Jaussely Ankara’sı
ERİMTAN Sanat ve  Arkeoloji Müzesi13 Mart saat 18:30
05 Mart 2020
Ankara’da İz Bırakan Mimarlar 12
Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM)  işbirliği ile düzenlenen " Ankara'da İz Bırakan Mimarlar" projesi kapsamında Doğan Tekeli, Sami Sisabaşlığı ile düzenlenecek panel 27 Aralık 2019 tarihinde saat 14.00’da Ankara  Bağ Evi'nde gerçekleştirilecektir.
25 Aralık 2019
Mekan Sempozyumu ve Açılış Konseri
TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi tarafından 12-14 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen MEKAN’ın POLİTİKA, FELSEFE, SİNEMA ve MİMARLIK üzerinden yorumladığı MEKAN sempozyumu ve açılış konseri Mimarlar Odası Samsun Şubesi'nde gerçekleştirilecektir.
09 Aralık 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!