GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
Dans festivalinde final gecesi

Dans festivalinde final gecesi

Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Dans Festivali sona erdi. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Festivalde kapanışı Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu yaptı. Konuk dans topluluğu olarak Nilüfer Halk Dansları Topluluğu gecede sahne aldı. Geceye, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye meclis üyeleri de katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü, HDN Dans Topluluğu, Folk Ensemble Seu Georgian Stars gruplarının katıldığı, izleyenlerin büyülendiği final gecesinde ise kapanışı nefes kesen bir gösteri ile TUBİL Halk Dansları Topluluğu yaptı.

 


Toplam Görüntülenme : 30746
Kategori Haberleri

Mimar, bestekar, güftekar ve şair Hayati Sarı’nın ilk kitabı çıktı
Aynı zamanda solist, bestekar ve güftekar olan Sarı’nın kitabı Kültür Ajans Yayınları’ndan çıktı. Kitapta Hayati Sarı’nın güfteleri, şiirleri ve öyküleri yer alıyor.
11 Aralık 2017
Taş Mektep belgeselinin Ankara gösterimi yapıldı
Taşımalı eğitimden dolayı boşaltılan ve katılımcı bir yöntemle yeniden işlevlendirilen Gürsu Taş Mektep’in hayata dönüş öyküsü olan belgeselin ilk gösterimi ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirildi.  Söyleşi ve üretilen projelerin sergi açılışının da yapıldığı etkinlikte, Taş Mektep’in kollektif üretme bilincini açığa çıkarttığını ve buna ilişkin çalışmaların süreceği vurgulandı.
15 Kasım 2017
Ankara’nın hikayesi dansla anlatılacak
Türkiye'de Halk Dansları alanında ilkler yapan,  Ankara Kültür Sanat Derneği (AKSAK) bu kez Ankara’yı sahnede canlandıracak.
13 Ekim 2017
Mimarlar, sanata sahip çıkmaya devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam ediyor.
30 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!