GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nde geri sayım başladı

İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali’nde geri sayım başladı 

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin  düzenlemekte olduğu, İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali'nin bu yıl altıncısı düzenleniyor. 

Bu yıl altıncısı düzenlenen İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Mimarlık ve Kent Şenliği etkinlikleri ile beraber gerçekleştiriliyor. Mimarların, şehir planlamacıların ve akademisyenlerin katıldığı sempozyumlar, konferanslar, sergiler, atölyeler de gerçekleştirilecek etkinlikler arasında yer alıyor.  “mimarlık ve kent” odağında üretilmiş filmleri desteklemeyi, yeni yapımları özendirmeyi, beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı amaçlayan festivalde son başvuru 31 Ağustos 2012 tarihine kadar yapılabilecek.

Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, canlandırma ve belgesel dalda düzenlenen uluslararası bir film yarışmasının da sonuçlarının ilan edildiği ve gösterime uygun görülen filmlerin 1 hafta boyunca herkese açık iki ayrı salonda izlenebildiği etkinlikler zincirinden oluşacak.

 


Toplam Görüntülenme : 38553
Kategori Haberleri

Mimar, bestekar, güftekar ve şair Hayati Sarı’nın ilk kitabı çıktı
Aynı zamanda solist, bestekar ve güftekar olan Sarı’nın kitabı Kültür Ajans Yayınları’ndan çıktı. Kitapta Hayati Sarı’nın güfteleri, şiirleri ve öyküleri yer alıyor.
11 Aralık 2017
Taş Mektep belgeselinin Ankara gösterimi yapıldı
Taşımalı eğitimden dolayı boşaltılan ve katılımcı bir yöntemle yeniden işlevlendirilen Gürsu Taş Mektep’in hayata dönüş öyküsü olan belgeselin ilk gösterimi ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirildi.  Söyleşi ve üretilen projelerin sergi açılışının da yapıldığı etkinlikte, Taş Mektep’in kollektif üretme bilincini açığa çıkarttığını ve buna ilişkin çalışmaların süreceği vurgulandı.
15 Kasım 2017
Ankara’nın hikayesi dansla anlatılacak
Türkiye'de Halk Dansları alanında ilkler yapan,  Ankara Kültür Sanat Derneği (AKSAK) bu kez Ankara’yı sahnede canlandıracak.
13 Ekim 2017
Mimarlar, sanata sahip çıkmaya devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam ediyor.
30 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!