GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri Sakarya Caddesi’nde başlıyor.Yerli ve yabancı heykeltıraşların katılımıyla gün içerisinde ahşap heykellerin şekilleneceği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu başladı. Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur’un önceki akşam Karadeniz yöresinden sunduğu dans gösterisi büyük beğeni topladı.  Sempozyum’da dans gösterilerinin yanı sıra film gösterimleri ve konserler de yer alacak. Heykeltıraşlar, heykellerini Sakarya Caddesi’nde şekillendirecek.

Nefesli Show Band, Velvele Perküsyon Grubu, Safa Bolat’tan Balkan Müzikleri, Grup Egeli, Diskalonga, Grup Enkaz, Grup Kibele Orçun Babak’ın sahne alacağı akşam etkinliklerinde Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur da farklı farklı yörelerden sunacakları dans gösterileriyle Sakarya Akşamları’na renk katacak.

Mehmet Aksoy ile söyleşi

30 metre yüksekliğinde ve Ermenistan'dan da görülebilen Türkiye'nin en büyük heykeli "İnsanlık Anıtı"Başbakan’ın ucube nitelemesi ile tartışmalar yaratan ve Başbakan isteği ile yıkım kararı çıkartılan bitirilmeden yıkılan anıtın heykeltıraşı Mehmet Aksoy ile Söyleşi etkinlikler arasında bulunuyor. Heykeltıraş Mehmet Aksoy, 26 Temmuz akşamı saat 18.30’da sanatsever Ankaralılarla Sakarya Caddesi’nde Sempozyum Alanı’nda buluşacak.Toplam Görüntülenme : 29160
Kategori Haberleri

Mimar, bestekar, güftekar ve şair Hayati Sarı’nın ilk kitabı çıktı
Aynı zamanda solist, bestekar ve güftekar olan Sarı’nın kitabı Kültür Ajans Yayınları’ndan çıktı. Kitapta Hayati Sarı’nın güfteleri, şiirleri ve öyküleri yer alıyor.
11 Aralık 2017
Taş Mektep belgeselinin Ankara gösterimi yapıldı
Taşımalı eğitimden dolayı boşaltılan ve katılımcı bir yöntemle yeniden işlevlendirilen Gürsu Taş Mektep’in hayata dönüş öyküsü olan belgeselin ilk gösterimi ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirildi.  Söyleşi ve üretilen projelerin sergi açılışının da yapıldığı etkinlikte, Taş Mektep’in kollektif üretme bilincini açığa çıkarttığını ve buna ilişkin çalışmaların süreceği vurgulandı.
15 Kasım 2017
Ankara’nın hikayesi dansla anlatılacak
Türkiye'de Halk Dansları alanında ilkler yapan,  Ankara Kültür Sanat Derneği (AKSAK) bu kez Ankara’yı sahnede canlandıracak.
13 Ekim 2017
Mimarlar, sanata sahip çıkmaya devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam ediyor.
30 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!