GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri Sakarya Caddesi’nde başlıyor.Yerli ve yabancı heykeltıraşların katılımıyla gün içerisinde ahşap heykellerin şekilleneceği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu başladı. Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur’un önceki akşam Karadeniz yöresinden sunduğu dans gösterisi büyük beğeni topladı.  Sempozyum’da dans gösterilerinin yanı sıra film gösterimleri ve konserler de yer alacak. Heykeltıraşlar, heykellerini Sakarya Caddesi’nde şekillendirecek.

Nefesli Show Band, Velvele Perküsyon Grubu, Safa Bolat’tan Balkan Müzikleri, Grup Egeli, Diskalonga, Grup Enkaz, Grup Kibele Orçun Babak’ın sahne alacağı akşam etkinliklerinde Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur da farklı farklı yörelerden sunacakları dans gösterileriyle Sakarya Akşamları’na renk katacak.

Mehmet Aksoy ile söyleşi

30 metre yüksekliğinde ve Ermenistan'dan da görülebilen Türkiye'nin en büyük heykeli "İnsanlık Anıtı"Başbakan’ın ucube nitelemesi ile tartışmalar yaratan ve Başbakan isteği ile yıkım kararı çıkartılan bitirilmeden yıkılan anıtın heykeltıraşı Mehmet Aksoy ile Söyleşi etkinlikler arasında bulunuyor. Heykeltıraş Mehmet Aksoy, 26 Temmuz akşamı saat 18.30’da sanatsever Ankaralılarla Sakarya Caddesi’nde Sempozyum Alanı’nda buluşacak.Toplam Görüntülenme : 32890
Kategori Haberleri

Ankara’da İz Bırakan Mimarlar Paneli
"Ankara'da İz Bırakan Mimarlar" adlı paneller serisinde Affan Kırımlı başlığı ile düzenlenecek panel 21 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00’da Ankara  Bağ Evi'nde gerçekleştirilecektir.
20 Aralık 2018
Arkeolojist Sandra Rıego Ruız DTCF’de konferans verecek
Ankara Üniversitesi Latin Amerika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkez işbirliğiyle Arkeolojist Sandra Rıego Ruız, 30 Kasım 2018 tarihinde saat 16:00’da Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Muzaffer Gökar Salonu’nda “Mexican Cultural Heritage” konulu konferans verecek.
26 Kasım 2018
"Gitti Mayışın Yarısı" etkinliği gerçekleştirilecek
16 Kasım 2018
İdeolojik simülüsyon olarak mimari inşa sunumu gerçekleştirilecek
"TED Üniversitesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen sunum 1 Kasım 2018 Perşembe günü 18.30-20.00 saatleri arasında TED Üniversitesi çok amaçlı salonda gerçekleştirilecek.
30 Ekim 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!