GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri Sakarya Caddesi’nde başlıyor.Yerli ve yabancı heykeltıraşların katılımıyla gün içerisinde ahşap heykellerin şekilleneceği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu başladı. Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur’un önceki akşam Karadeniz yöresinden sunduğu dans gösterisi büyük beğeni topladı.  Sempozyum’da dans gösterilerinin yanı sıra film gösterimleri ve konserler de yer alacak. Heykeltıraşlar, heykellerini Sakarya Caddesi’nde şekillendirecek.

Nefesli Show Band, Velvele Perküsyon Grubu, Safa Bolat’tan Balkan Müzikleri, Grup Egeli, Diskalonga, Grup Enkaz, Grup Kibele Orçun Babak’ın sahne alacağı akşam etkinliklerinde Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur da farklı farklı yörelerden sunacakları dans gösterileriyle Sakarya Akşamları’na renk katacak.

Mehmet Aksoy ile söyleşi

30 metre yüksekliğinde ve Ermenistan'dan da görülebilen Türkiye'nin en büyük heykeli "İnsanlık Anıtı"Başbakan’ın ucube nitelemesi ile tartışmalar yaratan ve Başbakan isteği ile yıkım kararı çıkartılan bitirilmeden yıkılan anıtın heykeltıraşı Mehmet Aksoy ile Söyleşi etkinlikler arasında bulunuyor. Heykeltıraş Mehmet Aksoy, 26 Temmuz akşamı saat 18.30’da sanatsever Ankaralılarla Sakarya Caddesi’nde Sempozyum Alanı’nda buluşacak.Toplam Görüntülenme : 30449
Kategori Haberleri

KORDER "Karakalem Atatürk Portreleri" sergi açılışı
"Karakalem Atatürk Portreleri" sergisi açılışı KORDER merkezinde 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 12.30'da gerçekleşecektir.
17 Mayıs 2018
Mimarlığın yayını paneli yapılacak
TED Üniversitesi Mimarlık Bölümü   "Nasıl yazılar ve nasıl yayınlar üretiyoruz, okuyoruz ve üretmek, okumak istiyoruz?" sorularının peşinde şekillenecek bir panel gerçekleştirilecek.
25 Nisan 2018
Finlandiyalı mimarlardan mimarlık pratikleri semineri
Seminer 25 Nisan 2018 Çarşamba (bugün) 13.40-15.00 ve 15.00-16.00 saatleri arasında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü FFB-22 nolu salonda gerçekleşecek.
25 Nisan 2018
"Tasarım ve Mimarlıkta Kuram, Eğitim ve Söylem"
ODTÜ Mimarlık Fakültesi tarafından 2017 yılında kaybettiğimiz Necdet Teymur anısına Tasarım ve Mimarlıkta Kuram, Eğitim ve Söylem" başlığıyla 20 Nisan 2018 Cuma günü 13.30-17.00 saatleri arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kubbealtı Salonu'nda toplantı ve sergi açılışı düzenlenmektedir.
18 Nisan 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!