GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri Sakarya Caddesi’nde başlıyor.Yerli ve yabancı heykeltıraşların katılımıyla gün içerisinde ahşap heykellerin şekilleneceği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu başladı. Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur’un önceki akşam Karadeniz yöresinden sunduğu dans gösterisi büyük beğeni topladı.  Sempozyum’da dans gösterilerinin yanı sıra film gösterimleri ve konserler de yer alacak. Heykeltıraşlar, heykellerini Sakarya Caddesi’nde şekillendirecek.

Nefesli Show Band, Velvele Perküsyon Grubu, Safa Bolat’tan Balkan Müzikleri, Grup Egeli, Diskalonga, Grup Enkaz, Grup Kibele Orçun Babak’ın sahne alacağı akşam etkinliklerinde Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur da farklı farklı yörelerden sunacakları dans gösterileriyle Sakarya Akşamları’na renk katacak.

Mehmet Aksoy ile söyleşi

30 metre yüksekliğinde ve Ermenistan'dan da görülebilen Türkiye'nin en büyük heykeli "İnsanlık Anıtı"Başbakan’ın ucube nitelemesi ile tartışmalar yaratan ve Başbakan isteği ile yıkım kararı çıkartılan bitirilmeden yıkılan anıtın heykeltıraşı Mehmet Aksoy ile Söyleşi etkinlikler arasında bulunuyor. Heykeltıraş Mehmet Aksoy, 26 Temmuz akşamı saat 18.30’da sanatsever Ankaralılarla Sakarya Caddesi’nde Sempozyum Alanı’nda buluşacak.Toplam Görüntülenme : 32111
Kategori Haberleri

Ankara’da İz Bırakan Mimarlar Paneli Enver Tokay ile devam ediyor
Başkent Üniversitesi GSTMF Mimarlık Bölümü tarafından VEKAM işbirliği ile düzenlenen " Ankara'da İz Bırakan Mimarlar " paneller dizisinin  yedincisi Mimar Enver Tokay ile devam ediyor.
18 Ekim 2018
"100. Yıl’ı Yeniden Düşünmek" Sergisi
ODTÜ Mimarlık Fakültesi adına yürütülen, Şubemizin de aktörleri arasında yer aldığı "Yukarıdan Aşağıya Kentsel Tasarım Süreçlerine Alternatif Bir Yaklaşım: 100. Yıl İşçi Blokları Mahallesi'nde Katılımcı Tasarım Simülasyonu" adlı projenin sonuç sergisi 19-27 Eylül 2018 tarihleri arasında sergi salonumuzda izlenebilecektir. 
17 Eylül 2018
Uluslararası Sempozyum
Our Heritage where Past Meets Future
Confrontation of Heritage and Economics: Challenges and Opportunities
Tarih: 14 Eylül 2018 Cuma
Yer: ODTÜ Mimarlık Fakültesi
Saat: 09,00 - 19,00
12 Eylül 2018
10 Ekim Katliamı kitaplaştı Zelal Yaşamlar okuyucuyla buluştu
Gıda Mühendisi ve yazar Kadir Dağhan’ın ilk kitabı olan, 1977 1 Mayıs Katliamından 10 Ekim Katliamı’na toplumun yaşadığı travmaları ve barış özlemini konu alan “Zelal Yaşamlar” okuyucuyla buluştu.
07 Haziran 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!