Sobe Gazetesi 2018 - 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı
GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri başladı

Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu etkinlikleri Sakarya Caddesi’nde başlıyor.Yerli ve yabancı heykeltıraşların katılımıyla gün içerisinde ahşap heykellerin şekilleneceği 2. Uluslararası Heykel Sempozyumu başladı. Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur’un önceki akşam Karadeniz yöresinden sunduğu dans gösterisi büyük beğeni topladı.  Sempozyum’da dans gösterilerinin yanı sıra film gösterimleri ve konserler de yer alacak. Heykeltıraşlar, heykellerini Sakarya Caddesi’nde şekillendirecek.

Nefesli Show Band, Velvele Perküsyon Grubu, Safa Bolat’tan Balkan Müzikleri, Grup Egeli, Diskalonga, Grup Enkaz, Grup Kibele Orçun Babak’ın sahne alacağı akşam etkinliklerinde Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Hoy-Tur da farklı farklı yörelerden sunacakları dans gösterileriyle Sakarya Akşamları’na renk katacak.

Mehmet Aksoy ile söyleşi

30 metre yüksekliğinde ve Ermenistan'dan da görülebilen Türkiye'nin en büyük heykeli "İnsanlık Anıtı"Başbakan’ın ucube nitelemesi ile tartışmalar yaratan ve Başbakan isteği ile yıkım kararı çıkartılan bitirilmeden yıkılan anıtın heykeltıraşı Mehmet Aksoy ile Söyleşi etkinlikler arasında bulunuyor. Heykeltıraş Mehmet Aksoy, 26 Temmuz akşamı saat 18.30’da sanatsever Ankaralılarla Sakarya Caddesi’nde Sempozyum Alanı’nda buluşacak.Toplam Görüntülenme : 31513
Kategori Haberleri

10 Ekim Katliamı kitaplaştı Zelal Yaşamlar okuyucuyla buluştu
Gıda Mühendisi ve yazar Kadir Dağhan’ın ilk kitabı olan, 1977 1 Mayıs Katliamından 10 Ekim Katliamı’na toplumun yaşadığı travmaları ve barış özlemini konu alan “Zelal Yaşamlar” okuyucuyla buluştu.
07 Haziran 2018
Diyalog için Mimarlık: Ankara’da İtalya Büyükelçiliği ve Diplomasi Mekânları
Gerçekleştirilecek etkinliğe katılımınızı diler, bilgilerinize sunarız.
04 Haziran 2018
Ankara’da İz Bırakan Mimarlar Paneli
Ankara’da nitelikli pek çok konut yapısının, işhanının ve kurum yapısının tasarımcısı olarak bilinen, özellikle farklı ortaklıklar ile tasarladığı yapılar nedeniyle kentin hafızasında yer eden, ancak hakkında yapılmış yayın sayısı oldukça sınırlı olan Vedat Özsan’ın mimarlık serüvenini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlenecek olan panelde; özel bir önemi hak eden mimarı mimarlık ortamının gündemine taşımak hedeflenmektedir.
24 Mayıs 2018
KORDER "Karakalem Atatürk Portreleri" sergi açılışı
"Karakalem Atatürk Portreleri" sergisi açılışı KORDER merkezinde 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 12.30'da gerçekleşecektir.
17 Mayıs 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!