GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
Şiir ve Ankara Fotoğrafları sergisi

Şiir ve Ankara Fotoğrafları sergisi

Başkent dayanışması adına Mülkiyeliler Birliği  “Ben Ankara Şiir ve Fotoğraf Sergisi” açılışı yaptı.

Ben Ankara- Başkent Dayanışması bileşenleri adına Mülkiyeliler Birliği Fotoğraf ve Şiir sergisini bugün açtı. Mülkiyeliler Birliği’nin bahçe katında açılan sergi yemek yemekte olanların şiir ve fotoğrafla keyifli dakikalar yaşamasına neden oldu. “Ben Ankara Şiir ve Fotoğraf Sergisi” 13 Ekim’e kadar Mülkiyeliler Birliği’nde görülebilecek. Açılışa, Başkent dayanışmasının yürütücülüğünü üstlenen Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan 13 Ekim yürüyüşüne çağrı yaparak “ Ben Ankara bileşenleri Ankara’nın Başkent oluşunun tarihi olan 13 Ekim’de Ulus heykelden Sakarya’ya Ankara için yürüyecek. Ankara’nın kimliğine sahip çıkmak isteyen herkesi, Başkent dayanışması ile 13 Ekim’de yan yana yürümeye davet ediyoruz” dedi.  Sergi afişinde, Ben Ankara dayanışmasının   “Ben Ankara: Bir kentin kaynağına dönerek geleceğine sahip çıkması, uyanışı, isyanıdır” şeklinde tanımlandığı dikkat çekti.  

 


Toplam Görüntülenme : 36559
Kategori Haberleri

Mimar, bestekar, güftekar ve şair Hayati Sarı’nın ilk kitabı çıktı
Aynı zamanda solist, bestekar ve güftekar olan Sarı’nın kitabı Kültür Ajans Yayınları’ndan çıktı. Kitapta Hayati Sarı’nın güfteleri, şiirleri ve öyküleri yer alıyor.
11 Aralık 2017
Taş Mektep belgeselinin Ankara gösterimi yapıldı
Taşımalı eğitimden dolayı boşaltılan ve katılımcı bir yöntemle yeniden işlevlendirilen Gürsu Taş Mektep’in hayata dönüş öyküsü olan belgeselin ilk gösterimi ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirildi.  Söyleşi ve üretilen projelerin sergi açılışının da yapıldığı etkinlikte, Taş Mektep’in kollektif üretme bilincini açığa çıkarttığını ve buna ilişkin çalışmaların süreceği vurgulandı.
15 Kasım 2017
Ankara’nın hikayesi dansla anlatılacak
Türkiye'de Halk Dansları alanında ilkler yapan,  Ankara Kültür Sanat Derneği (AKSAK) bu kez Ankara’yı sahnede canlandıracak.
13 Ekim 2017
Mimarlar, sanata sahip çıkmaya devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam ediyor.
30 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!