GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Şiir ve Ankara Fotoğrafları sergisi

Şiir ve Ankara Fotoğrafları sergisi

Başkent dayanışması adına Mülkiyeliler Birliği  “Ben Ankara Şiir ve Fotoğraf Sergisi” açılışı yaptı.

Ben Ankara- Başkent Dayanışması bileşenleri adına Mülkiyeliler Birliği Fotoğraf ve Şiir sergisini bugün açtı. Mülkiyeliler Birliği’nin bahçe katında açılan sergi yemek yemekte olanların şiir ve fotoğrafla keyifli dakikalar yaşamasına neden oldu. “Ben Ankara Şiir ve Fotoğraf Sergisi” 13 Ekim’e kadar Mülkiyeliler Birliği’nde görülebilecek. Açılışa, Başkent dayanışmasının yürütücülüğünü üstlenen Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan 13 Ekim yürüyüşüne çağrı yaparak “ Ben Ankara bileşenleri Ankara’nın Başkent oluşunun tarihi olan 13 Ekim’de Ulus heykelden Sakarya’ya Ankara için yürüyecek. Ankara’nın kimliğine sahip çıkmak isteyen herkesi, Başkent dayanışması ile 13 Ekim’de yan yana yürümeye davet ediyoruz” dedi.  Sergi afişinde, Ben Ankara dayanışmasının   “Ben Ankara: Bir kentin kaynağına dönerek geleceğine sahip çıkması, uyanışı, isyanıdır” şeklinde tanımlandığı dikkat çekti.  

 


Toplam Görüntülenme : 39477
Kategori Haberleri

"100. Yıl’ı Yeniden Düşünmek" Sergisi
ODTÜ Mimarlık Fakültesi adına yürütülen, Şubemizin de aktörleri arasında yer aldığı "Yukarıdan Aşağıya Kentsel Tasarım Süreçlerine Alternatif Bir Yaklaşım: 100. Yıl İşçi Blokları Mahallesi'nde Katılımcı Tasarım Simülasyonu" adlı projenin sonuç sergisi 19-27 Eylül 2018 tarihleri arasında sergi salonumuzda izlenebilecektir. 
17 Eylül 2018
Uluslararası Sempozyum
Our Heritage where Past Meets Future
Confrontation of Heritage and Economics: Challenges and Opportunities
Tarih: 14 Eylül 2018 Cuma
Yer: ODTÜ Mimarlık Fakültesi
Saat: 09,00 - 19,00
12 Eylül 2018
10 Ekim Katliamı kitaplaştı Zelal Yaşamlar okuyucuyla buluştu
Gıda Mühendisi ve yazar Kadir Dağhan’ın ilk kitabı olan, 1977 1 Mayıs Katliamından 10 Ekim Katliamı’na toplumun yaşadığı travmaları ve barış özlemini konu alan “Zelal Yaşamlar” okuyucuyla buluştu.
07 Haziran 2018
Diyalog için Mimarlık: Ankara’da İtalya Büyükelçiliği ve Diplomasi Mekânları
Gerçekleştirilecek etkinliğe katılımınızı diler, bilgilerinize sunarız.
04 Haziran 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!