GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
Şiir ve Ankara Fotoğrafları sergisi

Şiir ve Ankara Fotoğrafları sergisi

Başkent dayanışması adına Mülkiyeliler Birliği  “Ben Ankara Şiir ve Fotoğraf Sergisi” açılışı yaptı.

Ben Ankara- Başkent Dayanışması bileşenleri adına Mülkiyeliler Birliği Fotoğraf ve Şiir sergisini bugün açtı. Mülkiyeliler Birliği’nin bahçe katında açılan sergi yemek yemekte olanların şiir ve fotoğrafla keyifli dakikalar yaşamasına neden oldu. “Ben Ankara Şiir ve Fotoğraf Sergisi” 13 Ekim’e kadar Mülkiyeliler Birliği’nde görülebilecek. Açılışa, Başkent dayanışmasının yürütücülüğünü üstlenen Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan 13 Ekim yürüyüşüne çağrı yaparak “ Ben Ankara bileşenleri Ankara’nın Başkent oluşunun tarihi olan 13 Ekim’de Ulus heykelden Sakarya’ya Ankara için yürüyecek. Ankara’nın kimliğine sahip çıkmak isteyen herkesi, Başkent dayanışması ile 13 Ekim’de yan yana yürümeye davet ediyoruz” dedi.  Sergi afişinde, Ben Ankara dayanışmasının   “Ben Ankara: Bir kentin kaynağına dönerek geleceğine sahip çıkması, uyanışı, isyanıdır” şeklinde tanımlandığı dikkat çekti.  

 


Toplam Görüntülenme : 37337
Kategori Haberleri

"Tasarım ve Mimarlıkta Kuram, Eğitim ve Söylem"
ODTÜ Mimarlık Fakültesi tarafından 2017 yılında kaybettiğimiz Necdet Teymur anısına Tasarım ve Mimarlıkta Kuram, Eğitim ve Söylem" başlığıyla 20 Nisan 2018 Cuma günü 13.30-17.00 saatleri arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Kubbealtı Salonu'nda toplantı ve sergi açılışı düzenlenmektedir.
18 Nisan 2018
21. Yüzyılda Letonya Mimarlığı
Bilkent Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından 2018 Bahar Konferanslarında “21. Yüzyılda Letonya Mimarlığı” başlığı ile Mimar ve Büyükelçi Jānis Dripe ağırlanıyor.
05 Nisan 2018
KORDER Kayseri’nin Kaybolan Mirası Sergi Açılışı
Koruma ve Restorasyon Uzmanları Derneği, kuruluşunun 20. yılı kutlamalarına ODTÜ Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Vacit İmamoğlu'nun "Kayseri'nin Kaybolan Mirası/Lost Heritage of Kayseri" sergisi ile başlıyor.
02 Nisan 2018
12. ETHOS ANKARA ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ
Başkent Dayanışması bileşenlerinden Kültür Sanat ve Göç Etkinlikleri Derneği (ETHOS) tarafından düzenlenmekte olan 26 Mart 2018 tarihinde başlayan ve 5 Nisan 2018 tarihine kadar sürecek olan 12. Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında 27 tiyatro topluluğu tiyatro severler ile buluşacaktır.
30 Mart 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!