GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
Mimarlar Odası 2014 yerel seçimleri için toplandı

Mimarlar Odası 2014 yerel seçimleri için toplandı

Mimarlar Odası yaklaşan yerel seçimlerde aktif çalışmalar yürüteceğini ilan etti.

Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu tüm şubeleri, yerel seçimler gündemiyle  toplantıya çağırdı. Şube ve temsilciliklerini bir araya toplayan Mimarlar Odası, Türkiye çapında bir katılımla toplandı. Çok sayıda yöneticinin katıldığı toplantı, yaklaşık altı saat sürdü.  Ankara’da yapılan toplantıya şehir dışından çok sayıda Şube başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Seçim çalışmaları startı

Önümüzdeki seçim sürecinde iddialı olduğunu ortaya koyan örgüt temsilcileri yerel seçimler gündemiyle toplantı yaptı.  Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhçu sürece dair yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Yaklaşan yerel seçimler sürecinde Mimarlar Odası olarak, kent ve mimarlık süreçlerini yakından etkileyen yerel yönetim seçimleri bizim politikamızın tam da ortasındadır. Her ilde yerel seçimlerde şubelerimiz aktif görev üstlenecekler, raporlar hazırlayacaklar, eylemler yapacaklar.  Biz yerel seçimlerde elimizi taşın altına koyarak sorumluluk alacağız. Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla belediye meclis ve encümenlerinin, plan değişiklikleri, emsal artırımları ve tevhidlerle rant sağlayacak kararları almaya başlandı” dedi.

Muhçu, ayrıca her il de şubelerin bu süreci yakından takip ederek, rantın karşısında tavır alacağının altını çizdi.

Yerel seçimlere odaklanan çok sayıda temsilci söz alarak, önerilerini iletti. Öneriler ışığında yapılacak çalışmalara göre eylem planı oluşturuldu. 


Toplam Görüntülenme : 21489
Kategori Haberleri

Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017
Meslek örgütlerinden referandum iptal edilmeli çağrısı
Ankara’da KESK, DİSK, TMMOB Ankara Şubeleri, ATO ve ASMMO’nun çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi, “Referandum iptal edilmelidir. OHAL kaldırılmalı, demokratik-katılımcı, toplumun genelinin katıldığı, sivil-demokratik bir anayasa hazırlanmalıdır” çağrısında bulundu
19 Nisan 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!