GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Mimarlar Odası 2014 yerel seçimleri için toplandı

Mimarlar Odası 2014 yerel seçimleri için toplandı

Mimarlar Odası yaklaşan yerel seçimlerde aktif çalışmalar yürüteceğini ilan etti.

Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu tüm şubeleri, yerel seçimler gündemiyle  toplantıya çağırdı. Şube ve temsilciliklerini bir araya toplayan Mimarlar Odası, Türkiye çapında bir katılımla toplandı. Çok sayıda yöneticinin katıldığı toplantı, yaklaşık altı saat sürdü.  Ankara’da yapılan toplantıya şehir dışından çok sayıda Şube başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Seçim çalışmaları startı

Önümüzdeki seçim sürecinde iddialı olduğunu ortaya koyan örgüt temsilcileri yerel seçimler gündemiyle toplantı yaptı.  Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhçu sürece dair yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Yaklaşan yerel seçimler sürecinde Mimarlar Odası olarak, kent ve mimarlık süreçlerini yakından etkileyen yerel yönetim seçimleri bizim politikamızın tam da ortasındadır. Her ilde yerel seçimlerde şubelerimiz aktif görev üstlenecekler, raporlar hazırlayacaklar, eylemler yapacaklar.  Biz yerel seçimlerde elimizi taşın altına koyarak sorumluluk alacağız. Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla belediye meclis ve encümenlerinin, plan değişiklikleri, emsal artırımları ve tevhidlerle rant sağlayacak kararları almaya başlandı” dedi.

Muhçu, ayrıca her il de şubelerin bu süreci yakından takip ederek, rantın karşısında tavır alacağının altını çizdi.

Yerel seçimlere odaklanan çok sayıda temsilci söz alarak, önerilerini iletti. Öneriler ışığında yapılacak çalışmalara göre eylem planı oluşturuldu. 


Toplam Görüntülenme : 26938
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!