GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Dünya Emekçi Kadınlar günü

Dünya Emekçi Kadınlar günü

Dünya Emekçi Kadınlar gününü 103 yıldır kadınlar dünyanın dört bir yanında alanlara çıkarak, eylemlerle ve çeşitli etkinliklerle kutluyor. TMMOB Ankara İKK da  8 Mart’ta  Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor. İnşaat Mühendisleri Odası’nda yapılacak olan etkinlik söyleşi ve ardından kokteyl ile devam edecek.

Söyleşide konuşmacı olarak Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Yrd. Doç. Dr. Nadide Karkıner yer alıyor.  Kakıner, “Emek Süreçlerinde Kadının Konumu başlıklı bir söyleşiye imza atacak. Özgür Kadın Tiyatroları okumalarının da yer alacağı etkinlik 8 Mart saat :18.30’da İnşaat Mühendisleri Odası’nda yapılacak. 


Toplam Görüntülenme : 21968
Kategori Haberleri

Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!