GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Başkent Dayanışması duruyor!

Başkent Dayanışması duruyor!

Başkent Dayanışması’ndan durma eylemine destek geldi.

 
Başkent Dayanışması bileşenleri dün taksim’de Erdem Gündüz’ün başlattığı durma eylemine devam edecek. Duran adam Erdem’le başlayan durma eyleminde her şehir de ve her cadde de insanlar durmaya başlarken dünya ülkelerinden de eyleme destek geldi. Başkent Dayanışması’da Güvenpark’ta bugün saat:17.00’de  güven içinde duruyoruz eylemi gerçekleştirecek. Dayanışma bileşenlerinden yapılan eylem çağrısında ise: “Başkent Dayanışması, durmak yasaklandıysa artık durabiliriz! Diyor. Taksim Gezi Park’ı ve AOÇ’deki ağaçlar için direnenleri ve halkın  haklı taleplerini destekleyerek Güvenpark’ta önce durma eylemi ardından beş çayı yapıyoruz. Güvenpark günlerdir abluka altında... Kamusal alanlar halkındır tutsak alınamaz, Başkent Dayanışması kamusal olanı kamuya açacak eylemlere başlıyor... Güvenpark bizimle özgürleşecek... Güvenpark'ta beş çayına, güven içinde çayları yudumlamaya durup durmaya davetlisiniz...” ifadeleri kullanıldı. 


Toplam Görüntülenme : 27574
Kategori Haberleri

Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!