GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
“Ethem’in katili aramızda dolaşıyor”

“Ethem’in katili aramızda dolaşıyor”

Ethem Sarısülük’ü öldüren polisin serbest bırakılmasına tepkiler sürüyor.

Gezi Park’ı direnişi gösterileri sırasında Ankara’da polis kurşunuyla vurularak öldüren Ethem Sarısülük’ün katili serbest bırakıldı. KESK- DİSK- TMMOB-TDB, TÜRK-İş SGB, TTB Ethem’i vuran polisin serbest bırakılmasını kınadı. Ethem’in Avukatı Kazım Bayraktar adalet beklemediklerini ifade ederek şunları söyledi: “ortada ne saygı duyulacak bir yargı ne de sığınılacak bir hukuk var. Adalet beklemiyoruz. Bundan sonra hukuksal yoları sadece yargının içyüzünü teşhir etmek için kullanacağız. Bu davanın jürisi de yargıcı da artık Türkiye ve dünya halklarıdır. “

AİHM’e başvuracaklarını da ekleyen Bayraktar: “ 15 Gün Ethem’in katili polisin kimliğini açıklamadılar, kimliğini açıkladıktan sonra bir hafta boyunca savcı ifadesini almadı. Bizlere haber vermeden alelacele ifadesini aldılar. Şimdi de serbest bıraktılar. Bu Siyasal iktidarın “polisimizi yedirtmeyeceğiz” cümlesinin yargıda uygulandığının göstergesidir. Göstericiler hakkında tutuklama kampanyası yürütülürken, katil sanığı polis aramızda dolaşırken hiç kimse yargı kararına saygıdan bahsetmesin! Katiller mahkeme salonlarında değil; halkların baskı, zulüm ve sömürüye karşı ayağa kalktıkları meydanlarda ve sokaklarda yargılanacaklardır.”

“Ethem’in katilini serbest bırakan da katildir”

Mülkiyeliler Birliği’nde yapılan toplantıya Ethem’in kardeşi İkrar Sarısülük  de katıldı.

İkrar Sarısülük: “ Ethem’i öldüren katilin kimliğini 15 gün boyunca sakladılar, ailemizden ve tüm dünyadan. Katil polisi serbest bırakan zihniyette en az onun kadar katildir. En az onun kadar suçludur. Bu ülkede polis her zaman korunuyor. Polis bu ülkede hiçbir zaman ceza almadı hala almıyor. Bizim yanımızda olun sonuna kadar hukuk savaşımızı sürdüreceğiz ve bu katile cezasını elbet verdireceğiz” dedi. 


Toplam Görüntülenme : 33863
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!