GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
“Ethem’in katili aramızda dolaşıyor”

“Ethem’in katili aramızda dolaşıyor”

Ethem Sarısülük’ü öldüren polisin serbest bırakılmasına tepkiler sürüyor.

Gezi Park’ı direnişi gösterileri sırasında Ankara’da polis kurşunuyla vurularak öldüren Ethem Sarısülük’ün katili serbest bırakıldı. KESK- DİSK- TMMOB-TDB, TÜRK-İş SGB, TTB Ethem’i vuran polisin serbest bırakılmasını kınadı. Ethem’in Avukatı Kazım Bayraktar adalet beklemediklerini ifade ederek şunları söyledi: “ortada ne saygı duyulacak bir yargı ne de sığınılacak bir hukuk var. Adalet beklemiyoruz. Bundan sonra hukuksal yoları sadece yargının içyüzünü teşhir etmek için kullanacağız. Bu davanın jürisi de yargıcı da artık Türkiye ve dünya halklarıdır. “

AİHM’e başvuracaklarını da ekleyen Bayraktar: “ 15 Gün Ethem’in katili polisin kimliğini açıklamadılar, kimliğini açıkladıktan sonra bir hafta boyunca savcı ifadesini almadı. Bizlere haber vermeden alelacele ifadesini aldılar. Şimdi de serbest bıraktılar. Bu Siyasal iktidarın “polisimizi yedirtmeyeceğiz” cümlesinin yargıda uygulandığının göstergesidir. Göstericiler hakkında tutuklama kampanyası yürütülürken, katil sanığı polis aramızda dolaşırken hiç kimse yargı kararına saygıdan bahsetmesin! Katiller mahkeme salonlarında değil; halkların baskı, zulüm ve sömürüye karşı ayağa kalktıkları meydanlarda ve sokaklarda yargılanacaklardır.”

“Ethem’in katilini serbest bırakan da katildir”

Mülkiyeliler Birliği’nde yapılan toplantıya Ethem’in kardeşi İkrar Sarısülük  de katıldı.

İkrar Sarısülük: “ Ethem’i öldüren katilin kimliğini 15 gün boyunca sakladılar, ailemizden ve tüm dünyadan. Katil polisi serbest bırakan zihniyette en az onun kadar katildir. En az onun kadar suçludur. Bu ülkede polis her zaman korunuyor. Polis bu ülkede hiçbir zaman ceza almadı hala almıyor. Bizim yanımızda olun sonuna kadar hukuk savaşımızı sürdüreceğiz ve bu katile cezasını elbet verdireceğiz” dedi. 


Toplam Görüntülenme : 28268
Kategori Haberleri

Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017
Meslek örgütlerinden referandum iptal edilmeli çağrısı
Ankara’da KESK, DİSK, TMMOB Ankara Şubeleri, ATO ve ASMMO’nun çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi, “Referandum iptal edilmelidir. OHAL kaldırılmalı, demokratik-katılımcı, toplumun genelinin katıldığı, sivil-demokratik bir anayasa hazırlanmalıdır” çağrısında bulundu
19 Nisan 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!