GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Taksim Dayanışması üyelerine savcıdan tutuklama isteği

Taksim Dayanışması üyelerine savcıdan tutuklama isteği

TMMOB İstanbul Şube Sekreteri Mücella Yapıcı'nın da aralarında bulunduğu Taksim Dayanışması üyelerine tutuklama istemi geldi. Tutuksuz yargılanmasına karar verilen ve serbest bırakılanlar hakkında Savcı Nazmi Okumuş, itiraz da bulunarak Mücella Yapıcı’nın ve Taksim dayanışması üyelerinin tutuklanmasını istedi.

Taksim Dayanışması’ndan 50 kişi Gezi Park’ı açılışı günü basın açıklaması yapmak için Gezi Park’ına gitmek istemiş ve gözaltına alınmıştı. Taksim Dayanışması’ndan mimar Mücella Yapıcı, İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Beyza Metin’in de aralarında olduğu 50 kişiden 38’i serbest kalırken, 12 kişi tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. Savcının itirazı ve tutuklama istemiyle itiraz kararına Ağır Ceza mahkemesi bakacak.

 

 


Toplam Görüntülenme : 29004
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!