GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
"Kent Mücadelesi ve Kentli Hakları"

"Kent Mücadelesi ve Kentli Hakları"

Gezi parkı olaylarının ardından yapılan forum buluşmaları mahallelerde devam ediyor. Ankara Mamak halkı yarın yapılacak forumla kent mücadelesini tartışıyor. Mamak halkının yapacağı forumda "Kent Mücadelesi ve Kentli Hakları" konuşuluyor. Zülfü Kadın Yaşam Parkı ve Güvendik Parkında düzenlenecek olan foruma konuşmacı olarak; TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi,Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi, Tezcan Karakuş Candan, Mimarlar Odası Ankara Şubesi,Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Songül Üzgün, ve CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka katılıyor. 


Toplam Görüntülenme : 22337
Kategori Haberleri

Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!