GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Maden emekçileri yalnız değildir

Maden emekçileri yalnız değildir

Yatağan’da direnen maden emekçileri basın açıklaması yapmak istedi. Basın açıklamasına polis gaz ve basınçlı su ile müdahale etti. 20 kişi yaralandı. Yatağan’da direnen işçilere Maden Mühendisleri Odası’ndan destek geldi. Maden Mühendisleri Odası bir açıklama yaparak, “TBMM’de gece operasyonu ile yapılan torba yasanın içine termik santrallere kömür sağlayan linyit sahalarının, özelleştirilmesini sağlayan bir hüküm konulmuştur. Yatağan’daki maden emekçileri ekmeklerini korumak için seslerini duyurmaya çalışmışlardır. Polis saldırısı sonucu 20 emekçi yaralanmıştır. Maden emekçilerinin haklı mücadelelerini destekliyoruz”  ifadelerine yer verildi. 


Toplam Görüntülenme : 38741
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!