GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
KESK : “rüşvete değil, emekçiye bütçe”

KESK : “rüşvete değil, emekçiye bütçe”

Bütçe görüşmelerine itiraz eden Kamu Emekçileri Sendikası (KESK), sokağa çıktı. Taleplerinin kabul edilmesi amacıyla sokağa çıkan KESK Tüm Türkiye genelinde grev yaptı.

KESK "Satış sözleşmesini kabul etmiyoruz! Bütçeden hakkımızı istiyoruz" şiarıyla Türkiye genelinde bir günlük iş bırakma eylemi yaparak taleplerinin kabul edilmesini istedi. Hükümete uyarıda bulunan KESK İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Düzce, Gebze, Afyon, Gaziantep gibi birçok ilde bir günlük iş bıraktı.  Ankara’da Kolej’de toplanan emekçler,  “yolsuzluğa, rüşvete değil emekçiye bütçe”, “Hırsız var”  sloganlarıyla Ziya Gökalp’e  yürüdü. 


Toplam Görüntülenme : 30226
Kategori Haberleri

Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017
Kılıçdaroğlu, DKÖ ve meslek odalarıyla referandumu değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokratik kitle örgütleri ve meslek odası temsilcileri ile referandum sürecini ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
05 Mart 2017
İnsan Hakları Anıtı’nın etrafındaki abluka acilen kaldırılsın
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, açlık grevindeki akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmalarına ilişkin barışçıl protestolara yönelik sert  polis müdahalesine, İnsan Hakları Anıtı’nın günlerdir bariyerlerle çevrilmesine ve anıtın ablukaya alınmasına tepki gösterdi.
08 Haziran 2017
Meslek örgütlerinden referandum iptal edilmeli çağrısı
Ankara’da KESK, DİSK, TMMOB Ankara Şubeleri, ATO ve ASMMO’nun çağrısıyla bir araya gelen yüzlerce kişi, “Referandum iptal edilmelidir. OHAL kaldırılmalı, demokratik-katılımcı, toplumun genelinin katıldığı, sivil-demokratik bir anayasa hazırlanmalıdır” çağrısında bulundu
19 Nisan 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!