GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
KESK : “rüşvete değil, emekçiye bütçe”

KESK : “rüşvete değil, emekçiye bütçe”

Bütçe görüşmelerine itiraz eden Kamu Emekçileri Sendikası (KESK), sokağa çıktı. Taleplerinin kabul edilmesi amacıyla sokağa çıkan KESK Tüm Türkiye genelinde grev yaptı.

KESK "Satış sözleşmesini kabul etmiyoruz! Bütçeden hakkımızı istiyoruz" şiarıyla Türkiye genelinde bir günlük iş bırakma eylemi yaparak taleplerinin kabul edilmesini istedi. Hükümete uyarıda bulunan KESK İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Düzce, Gebze, Afyon, Gaziantep gibi birçok ilde bir günlük iş bıraktı.  Ankara’da Kolej’de toplanan emekçler,  “yolsuzluğa, rüşvete değil emekçiye bütçe”, “Hırsız var”  sloganlarıyla Ziya Gökalp’e  yürüdü. 


Toplam Görüntülenme : 34713
Kategori Haberleri

Muhalefetin İstanbul Adayı Olsa İdim
Yaşamakta olduğumuz yerel seçimler sürecinde ise, bu durum daha da yoğun bir şekilde sürüyor. Bu durumun İstanbul’un sorunları ve çözümleriyle ilgili, yapacağımız açıklamaları zorlaştırmasını beklemiyor değildik. 
25 Mart 2019
Gazeteciler yerel yönetim ve yerel siyaseti masaya yatırdı
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Fox Tv eski  Ankara Temsilcisi Sedat Bozkurt, Gazete Duvar Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik, Cumhuriyet gazetesi eski Ankara Temsilcisi Erdem Gül katıldı.
07 Aralık 2018
Üniversiteler üzerinden rejimle hesaplaşılıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi haftalık basın toplantısında ülke ve kent gündemini kentsel mekânsal süreç üzerinden okudu.
25 Nisan 2018
Basın Açıklaması "Mimarlık Yargılanıyor! Sessiz Kalmayınız!"
Bu yarışma, kentsel dönüşüm adı altında yıkımla karşı karşıya olan Küçük Armutlu mahallesinin, fiziki ve sosyal dokusu ile önemli özellikler taşıyan ‘gecekondulaşma dönemine’ ait yapılaşmasının özgün niteliklerini koruyarak iyileştirilmesini amaçlamıştır.
25 Aralık 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!