GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Mimarlardan 59. Yılını kutladı

Mimarlardan 59. Yılını kutladı 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kuruluşunun 59. Yılını kutladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi kuruluşunun 59. yılında mimarlar gece düzenledi. Mimarların yoğun ilgi gösterdiği baloda açılış konuşmasını Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan yaptı. Candan konuşmasında “ Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak 59. Yılımızı kutluyoruz,59 yılın mücadelesi ve birikimi önümüzdeki yıllara ışık tutacak.  Ülkemizde zor dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde bir arada geçen yılların önümüzdeki yıllarda da dayanışmayla ve mücadeleyle devam edeceğini biliyoruz. Çocuklarımızın gözlerindeki umudu yitirmeden ve çocuklarımızın gözlerine umutla bakabilmek ve yaşanılası bir ülke bırakmak için mücadeleye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Gecede Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 59 yılını özetleyen, deneyimlerini ve birikimlerini anlatan video gösterisi unutulmadı.  Senkron müzik grubu şarkılarıyla mimarların 59. yıl kutlamasına eşlik etti.  Prof. Dr. Cevat Geray ve Prof. Dr. Azizi Konukman’ın da yer aldığı geceye  çok sayıda STK temsilcisi ve mimarlık öğrencileri de katıldı.  Latin müzikleri eşliğinde gerçekleşen gecede dans eden mimarlar bir arada keyifli ve eğlenceli dakikalar yaşadı. 


Toplam Görüntülenme : 100787
Kategori Haberleri

Yargı, Cebeci’deki Millet Bahçesi planlarını iptal etti
Mimarlar: Cebeci Stadyumu’nun yıkımına neden olanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız
14 Ekim 2022
Mimarlar yol yapımıyla Kapadokya’nın yok edilmesine izin veren yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, UNESCO Dünya Kültür mirası listesinde bulunan Kapadokya’da yol yapım çalışmaları ile doğa ve tarih katliamı yapılmasının peşini bırakmıyor.
11 Ağustos 2022
Yargı, İmrahor Vadisi Millet Bahçesi planlarını iptal etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Başkent’te ekolojiyi katledecek, doğanın ve kentin dengesini bozarak vadileri yapılaşmaya açacak plan değişikliklerinin peşini bırakmıyor. 
25 Temmuz 2022
TEBA Vakfı’na tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği alanlarını, talan etmek için hukuk yok sayılıyor
Sağlık Bakanı’nın hastanesinin kurucu vakfı TEBA,  Atatürk Orman Çiftliği’ni yapılaşmaya açmak için hukuku ayaklar altına almaya devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği’nin vakıflar aracılığıyla kanunsuzca talan edilmesi için yargı kararları yok sayılıyor.
14 Haziran 2022

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!