GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çocuklar İçin Bükreş’te Toplandılar

Çocuklar İçin Bükreş'te Toplandılar

Çocukların yapılı çevre, mimarlık ve kültürel miras farkındalığını arttırmak üzere üye ülkelerde çalışmalar yürüten  Uluslararası Mimarlar Birliği Çocuk ve Mimarlık çalışma grubu Bükreş'te  toplandı.

Toplantıda Türkiye'yi UIA Çocuk ve Mimarlık Çalışma Grubu Türkiye temsilcisi, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı  Tezcan Karakuş Candan temsil etti. Ankara Şube Çocuk  ve Mimarlık Çalışma Grubu üyesi Özlem Dengiz Uğur'un da katıldığı toplantıda Candan, Türkiye'de 14 yıldır sürdürülen  Çocuk ve Mimarlık çalışmaları ve deneyimlerini üye ülkelerle paylaştı.

"Mülteci çocuklar için atölyeler başlıyor"

Candan  Bükreş Mimarlar Odası'nın  eş zamanlı olarak düzenlediği "Architectura Talks" kongresinde "Kentler İçin Toplumsal Bir Gelecek Projesi :Çocuk ve Mimarlık" sunumunu gerçekleştirdi. Candan  sunumunda "Bütün çocukların, şiddetten uzak, barış içerisinde   kaliteli çevrelerde yaşama hakkı var. Kendi topraklarından uzakta sağlıklı bir yaşam için çıkılan zorunlu yolcukta kıyıya vurmuş bedenler içimizi acıtıyor. Çocukların sağlıklı çevrelerde yaşama hakkı için dünyanın her yerine gideriz." dedi.

Türkiye ile birlikte İsveç, İspanya, Azerbeycan, Mısır, Costa Rica, Almanya, Hırvatistan, Fransa, Avusturya'nın da çocuk ve mimarlık çalışmalarını sunduğu kongrede paylaşılan deneyimlerle, Mimarlar Odası Türkiye'de mülteci çocuklara yönelik atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

2017 yılında Kore'de yapılacak UIA' Dünya Mimarlık Kongresi'ne hazırlanan Çocuk ve Mimarlık Çalışma grubu değişik ülkelerdeki çalışmalarını 2017 kongresinde paylaşacaklar. 

 


Toplam Görüntülenme : 14990
Kategori Haberleri

Gökçek ve Tuna’ya hafriyat yolsuzluğunda suç duyurusu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın katıldığı bir televizyon programında, belediyenin hafriyat geliriyle ilgili açıklamalarına, Melih Gökçek'in sosyal medya hesabı üzerinden yanıt vermesiyle ortaya çıkan hafriyat yolsuzluğu ile belediyenin temel gelirlerinin Osmanlıspor’a aktarılmasını yargıya taşıdı.
11 Ekim 2018
10 Ekim günü AOÇ’de büyük katliam
Birinci derece doğal SİT alanı olan AOÇ arazisi sınırları içindeki Beytepe kavşağı, Sabancı Bulvarı arasında kalan ormanlık alanda, Büyükşehir Belediyesi tarafından yol inşaatı için yüzlerce ağaç katledildi.
11 Ekim 2018
“Kesintisiz bir af süreci başlatılıyor, planlı kentleşme sizlere ömür”
“Kesintisiz bir af süreci başlatılıyor, planlı kentleşme sizlere ömür”Ses çıkarmak zorundayız, ‘Ankara için bir düşün olsun’
01 Ekim 2018
Her yağmur yağdığında Başkent AKP’nin politikalarına teslim oluyor
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  Ankara’da sağanak yağıştan sonra Mamak’ta yaşanan sel felaketine yönelik “Meslek insanlarını, mimarları ,plancıları mühendisleri dinlemezseniz olacağı budur, sorumlusu AKP’nin kentleşme politikalarıdır”  değerlendirmesini yaptı.
07 Mayıs 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!