GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
Kaçak Saray kitabının imza gününde izdiham

Kaçak Saray kitabının imza gününde izdiham

Kaçak saray kitap tanıtımı Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde yapıldı. Söyleşi ve imza günü bir arada yapılan tanıtım gününde izdiham yaşandı. Katılımcılar salona sığmadı. Söyleşi ve imza gününe STK temsilcileri, akademisyenler, mimarlık öğrencileri de büyük ilgi gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ali Hakkan ve Gökçe Bolat’ın yazdığı Kaçak saray kitabı tanıtım gününe söyleşi ile başladı. Söyleşinin Modertörlüğünü Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Yrd. Doç. Dr. Emel Akın yaptı. Konuşmacı olarak katılan Prof. Dr.Çağatay Keskinok, Prof. Dr. Güven Arif Sargı,  Doç. Dr. Sonay Bayramoğlu, Prof. Dr. Cemal Talu, Prof. Dr.  İlhan Tekeli, Aziz Konukman kaçak saray kitabını anlatırken kitabın; kibir, adalet ve  tüketimi sorguladığını belirtti. Kitap üzerine yürütülen tartışmalarda, kıymetli bir kitap olduğuna vurgu yapılarak,  mücadele süreçlerinin kitaplaştırılmasının önemine dikkat çekildi.  

Tutuklu gazeteciler için imzaladılar

Yoğun katılımın olduğu kitap tanıtım söyleşisinin ardından imza gününe geçildi. Kaçak saray kitabının yazarları Ali Hakkan, Gökçe Bolat ve Tezcan Karakuş Candan İlk kitabı tutuklu bulunan gazeteciler, Can Dündar ve Erdem Gül için imzaladı. Tezcan Karakuş Candan,  “Can Dündar ve Erdem Gül için imzaladığımız kitapları Silivri cezaevine göndererek tutuklu gazetecilere ulaştıracağız. Gazetecilerin tutuklanması demokrasiyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını biliyoruz. Kaçak saray kitabını, sadece bizler değil, AOÇ mücadelesine destek olmuş herkes yazdı. Atatürk Orman Çiftliği mücadele sürecinin yazınsal bir ürüne dönüştüğü kitap mücadelenin bitmeyeceğinin süreceğinin kanıtır. Mücadelemiz devam edecek” dedi.
Söyleşiye Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aylin Nazlıaka katılarak yazarlarına Kaçak saray kitabını imzalattı.  Yazarlar, yoğun ilgi gören kaçak saray kitabının gelirlerinin AOÇ mücadelesine bağışlanmak amacıyla gelirin Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne bırakılacağını belirtti.


Toplam Görüntülenme : 9508
Kategori Haberleri

Mimarlar Gökçek dönemi AnKara Rapor’u kamuoyuna sundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Melih Gökçek'in 23,5 yıllık başkanlık döneminin Başkent’e verdiği hasarı anlatan AnKara Rapor’u ve 1994-2017 Türkiye ve kent gündemini konu alan zaman çizelgesini Gökçek’in istifasının kırkında kamuoyuna tanıttı.
11 Aralık 2017
Ankapark kara delik yıllık gideri yaklaşık 1 milyarı bulacak
Atatürk Orman Çiftliği'nde yapılan Ankapark tartışması bitmiyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  Melih Gökçek’in en büyük hayali olan ve istifa ettirilse de sahip çıkmaya devam ettiği, Mustafa Tuna’nın ise 'halka soracağız' dediği, Ankapark'a ilişkin  çarpıcı açıklamalarda bulundu.
29 Kasım 2017
Akıl almaz Güzelcehisar projesi acilen durdurulmalı
Bartın Valiliği ve İl Özel idare ve İl Kültür Müdürlüğü tarafından Kalkınma Projesi adı altında Bartın ili Güzelcehisar ilçesi kumsalına döşenen ve bir doğa katliamı olan  850 metrelik demir platform yoluna tepki yağmaya devam ediyor.
24 Kasım 2017
Mimarlar Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Başkent'e telafisi imkansız zararlar veren ve istifa eden eski Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek'in peşini bırakmıyor.  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Gökçek'in 23.5 yıldır Ankara'ya verdiği zararı anlatan hasar tespit raporunun özetini içeren bir dosya ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve milletvekilleri de destek verdi.
30 Ekim 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!