GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Kaçak Saray kitabının imza gününde izdiham

Kaçak Saray kitabının imza gününde izdiham

Kaçak saray kitap tanıtımı Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde yapıldı. Söyleşi ve imza günü bir arada yapılan tanıtım gününde izdiham yaşandı. Katılımcılar salona sığmadı. Söyleşi ve imza gününe STK temsilcileri, akademisyenler, mimarlık öğrencileri de büyük ilgi gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ali Hakkan ve Gökçe Bolat’ın yazdığı Kaçak saray kitabı tanıtım gününe söyleşi ile başladı. Söyleşinin Modertörlüğünü Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Yrd. Doç. Dr. Emel Akın yaptı. Konuşmacı olarak katılan Prof. Dr.Çağatay Keskinok, Prof. Dr. Güven Arif Sargı,  Doç. Dr. Sonay Bayramoğlu, Prof. Dr. Cemal Talu, Prof. Dr.  İlhan Tekeli, Aziz Konukman kaçak saray kitabını anlatırken kitabın; kibir, adalet ve  tüketimi sorguladığını belirtti. Kitap üzerine yürütülen tartışmalarda, kıymetli bir kitap olduğuna vurgu yapılarak,  mücadele süreçlerinin kitaplaştırılmasının önemine dikkat çekildi.  

Tutuklu gazeteciler için imzaladılar

Yoğun katılımın olduğu kitap tanıtım söyleşisinin ardından imza gününe geçildi. Kaçak saray kitabının yazarları Ali Hakkan, Gökçe Bolat ve Tezcan Karakuş Candan İlk kitabı tutuklu bulunan gazeteciler, Can Dündar ve Erdem Gül için imzaladı. Tezcan Karakuş Candan,  “Can Dündar ve Erdem Gül için imzaladığımız kitapları Silivri cezaevine göndererek tutuklu gazetecilere ulaştıracağız. Gazetecilerin tutuklanması demokrasiyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını biliyoruz. Kaçak saray kitabını, sadece bizler değil, AOÇ mücadelesine destek olmuş herkes yazdı. Atatürk Orman Çiftliği mücadele sürecinin yazınsal bir ürüne dönüştüğü kitap mücadelenin bitmeyeceğinin süreceğinin kanıtır. Mücadelemiz devam edecek” dedi.
Söyleşiye Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aylin Nazlıaka katılarak yazarlarına Kaçak saray kitabını imzalattı.  Yazarlar, yoğun ilgi gören kaçak saray kitabının gelirlerinin AOÇ mücadelesine bağışlanmak amacıyla gelirin Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne bırakılacağını belirtti.


Toplam Görüntülenme : 16100
Kategori Haberleri

19 Mayıs Stadyumu’nda hukuk ayaklar altına alınıyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı dava sonucu yıkımına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verilen 19 Mayıs Stadyumu’nun yıkımının devam ettiği tespit edildi. Stadın tescil davasının bilirkişi keşfinde, yıkımına devam edildiğini tespit ettiklerini bildiren Mimarlar Odası Ankara Şubesi, yargı kararlarının hiçe sayılmasına tepki gösterdi.
15 Kasım 2018
Hastaneler kapatılmasın eylemine polis müdahale etti
Hastanemi Kapatma Platformu’nun kent merkezinde bulunan hastanelerin kapatılmasını protesto edeceği eyleme polis müdahale etti.
14 Kasım 2018
Ankara Adliyesinin taşınmasına yargı son noktayı koydu: Taşınamaz
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin, Sıhhiye’deki Ankara Adliyesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Toptancılar Hali’ne taşınmasına ilişkin imar planına açtığı davada, Ankara 11. İdare Mahkemesi, dava konusu 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliklerini iptal etti.
03 Kasım 2018
AİHM Kaçak Saray maliyetleri davasında bilgi vermeyen hükümetten savunma istedi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Bilgi edinme kanuna göre Kaçak Saray’ın maliyetlerinin açıklanmasına ilişkin taleplerine hukuksal olarak cevap alamayınca, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşıdığı  davada  AİHM 31  Ocak 2019 tarihine kadar hükümetten  belgeleri sordu ve savunma istedi. 
23 Ekim 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!