Sobe Gazetesi 2018 - Kaçak Saray kitabının imza gününde izdiham
GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Kaçak Saray kitabının imza gününde izdiham

Kaçak Saray kitabının imza gününde izdiham

Kaçak saray kitap tanıtımı Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde yapıldı. Söyleşi ve imza günü bir arada yapılan tanıtım gününde izdiham yaşandı. Katılımcılar salona sığmadı. Söyleşi ve imza gününe STK temsilcileri, akademisyenler, mimarlık öğrencileri de büyük ilgi gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ali Hakkan ve Gökçe Bolat’ın yazdığı Kaçak saray kitabı tanıtım gününe söyleşi ile başladı. Söyleşinin Modertörlüğünü Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Yrd. Doç. Dr. Emel Akın yaptı. Konuşmacı olarak katılan Prof. Dr.Çağatay Keskinok, Prof. Dr. Güven Arif Sargı,  Doç. Dr. Sonay Bayramoğlu, Prof. Dr. Cemal Talu, Prof. Dr.  İlhan Tekeli, Aziz Konukman kaçak saray kitabını anlatırken kitabın; kibir, adalet ve  tüketimi sorguladığını belirtti. Kitap üzerine yürütülen tartışmalarda, kıymetli bir kitap olduğuna vurgu yapılarak,  mücadele süreçlerinin kitaplaştırılmasının önemine dikkat çekildi.  

Tutuklu gazeteciler için imzaladılar

Yoğun katılımın olduğu kitap tanıtım söyleşisinin ardından imza gününe geçildi. Kaçak saray kitabının yazarları Ali Hakkan, Gökçe Bolat ve Tezcan Karakuş Candan İlk kitabı tutuklu bulunan gazeteciler, Can Dündar ve Erdem Gül için imzaladı. Tezcan Karakuş Candan,  “Can Dündar ve Erdem Gül için imzaladığımız kitapları Silivri cezaevine göndererek tutuklu gazetecilere ulaştıracağız. Gazetecilerin tutuklanması demokrasiyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını biliyoruz. Kaçak saray kitabını, sadece bizler değil, AOÇ mücadelesine destek olmuş herkes yazdı. Atatürk Orman Çiftliği mücadele sürecinin yazınsal bir ürüne dönüştüğü kitap mücadelenin bitmeyeceğinin süreceğinin kanıtır. Mücadelemiz devam edecek” dedi.
Söyleşiye Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aylin Nazlıaka katılarak yazarlarına Kaçak saray kitabını imzalattı.  Yazarlar, yoğun ilgi gören kaçak saray kitabının gelirlerinin AOÇ mücadelesine bağışlanmak amacıyla gelirin Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne bırakılacağını belirtti.


Toplam Görüntülenme : 14069
Kategori Haberleri

Her yağmur yağdığında Başkent AKP’nin politikalarına teslim oluyor
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  Ankara’da sağanak yağıştan sonra Mamak’ta yaşanan sel felaketine yönelik “Meslek insanlarını, mimarları ,plancıları mühendisleri dinlemezseniz olacağı budur, sorumlusu AKP’nin kentleşme politikalarıdır”  değerlendirmesini yaptı.
07 Mayıs 2018
Mimarlar ve vatandaşlar Saraçoğlu’nu yaşatmaya devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi’ne sahip çıkmaya, mahalleyi yaşanabilir kılmak ve kamusal kullanıma kazandırmak için mücadeleye devam ediyor.
30 Nisan 2018
Mimarlar ve vatandaşlar Saraçoğlu için itiraz dilekçesi verdi
 Mimarlar ve vatandaşlar, Saraçoğlu Mahallesi’nin altına otopark yapılmasının önünü açan, zemin üstünde 10.000 m2 inşaat alanı tanımlayarak yeşil alanları ve kamusal değerleri tehlikeye atan planın iptal edilmesini talep ederken, yetkililere “Saraçoğlu’nu ranta değil, halka açın!” çağrısında bulundu.
13 Nisan 2018
Mimarlar işgal altındaki Güvenpark için düğmeye bastı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi birinci derece doğal  SİT alanı olan Güvenpark’ın işgal altında olduğunu bildirerek, Güven Anıtı’nı ve parkın özgünlüğünü gölgeleyen ve dolmuş depolama alanlarının, Kızılay Kan Bankası otobüsünün, büfelerin, reklam panolarının, havuzun önüne konulan ‘Birlikte Paylaşalım’ yazısının, bankamatiklerin,  Büyükşehir Belediyesi’nin satış birimleri olan Belso’nun süt ve meyve suyu satış bankolarının, Gökçek’in ne idüğü belirsiz saksılarının, taksi durağı depolama alanlarının kaldırılması için düğmeye bastı.
12 Nisan 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!