GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Mimarlar 60 yılı geride bıraktı

Mimarlar 60 yılı geride bıraktı

Mimarlar Odası 60. Yılını Oda’ya emek veren Yönetim Kurulları ile birlikte kutladı. Mimarlar Odası’nın Yönetiminde görev almış başkan ve sekreterlerin katıldığı etkinlik mücadele anılarının paylaşımıyla katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Açılış Konuşmasını Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Tugba Arslan’ın yaptığı etkinlikte Yavuz Önen tematik sunuş yaptı.

Candan, açılış konuşmasında, “ Mimarlar Odası’nın kentine, derelerine, doğasına sahip çıkma geleneği bize emanet bırakıldı. Sizlerden bizlere emanet bırakılan bu tarihi bizler de gelecek nesillere bırakmak için çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etkinlikte, Yavuz Önen ise Mimarlar Odası’nın mücadeleyle dolu tarihini anlattı. Etkinliğe katılan, bugüne kadar Mimarlar Odası Ankara Şubesi geleneğinde yönetim kurullarında görev almış tüm mimarlara sertifika verildi. Katılan isimler arasında, Orhan Dinç, Ahmet Sönmez, Ali Hakkan, Aydan Erim, İrem Acaroğlu, Tevfik Gürsu, Müjdat Karaca, Fuat Cimok, Cenap Baran İdil, Ertuğrul Özakdemir, Çetin Ünalın, Eren Boran, Eyüp Ünal, H.Ali Ulusoy, Nuray Bayraktar, Göktürk Gültek, Faruk Soydemir, Aslı Özbay,Jülide Dikmen, Yaşar Kanmaz, Akın Atauz, Mehmet Kibar,Yüksel Er Beşbaş, Sercihan Maden,Yurdanur Sepkin, yer aldı.

Mimarlar Odası’nda “7” rakamının sırrı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “7” rakamına dikkat çekti. 60 yılda 7 kadın başkanımız olmuş, 7 kadın sekreterimiz olmuş, hem başkanlık hem sekreterlik görevi yapmış 7 yöneticimiz olmuş. 7 sayısı hayatın bütünlüğünü ifade eder, gökkuşağının 7 rengi vardır, dünyada 7 kıta vardır, gökyüzü 7 kattır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi 60. yılında, dünyanın yedi kıtasında, gökyüzünün 7 katında, gökkuşağının yedi rengiyle, toplum için mimarlık mücadelesini devam ettirecektir. Mimarlar Odası’nı 60 yıllık mücadelesine taşıyan başkanlara, sekreterlere, yöneticilere yedi kez teşekkür ediyoruz.”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 60. yılında vefa borcuyla tüm yöneticilere verilen teşekkür sertifikaları ile 60.yıl fotoğrafı çekilerek etkinlik kokteylle son buldu.  


Toplam Görüntülenme : 14351
Kategori Haberleri

Her yağmur yağdığında Başkent AKP’nin politikalarına teslim oluyor
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan  Ankara’da sağanak yağıştan sonra Mamak’ta yaşanan sel felaketine yönelik “Meslek insanlarını, mimarları ,plancıları mühendisleri dinlemezseniz olacağı budur, sorumlusu AKP’nin kentleşme politikalarıdır”  değerlendirmesini yaptı.
07 Mayıs 2018
Mimarlar ve vatandaşlar Saraçoğlu’nu yaşatmaya devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi’ne sahip çıkmaya, mahalleyi yaşanabilir kılmak ve kamusal kullanıma kazandırmak için mücadeleye devam ediyor.
30 Nisan 2018
Mimarlar ve vatandaşlar Saraçoğlu için itiraz dilekçesi verdi
 Mimarlar ve vatandaşlar, Saraçoğlu Mahallesi’nin altına otopark yapılmasının önünü açan, zemin üstünde 10.000 m2 inşaat alanı tanımlayarak yeşil alanları ve kamusal değerleri tehlikeye atan planın iptal edilmesini talep ederken, yetkililere “Saraçoğlu’nu ranta değil, halka açın!” çağrısında bulundu.
13 Nisan 2018
Mimarlar işgal altındaki Güvenpark için düğmeye bastı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi birinci derece doğal  SİT alanı olan Güvenpark’ın işgal altında olduğunu bildirerek, Güven Anıtı’nı ve parkın özgünlüğünü gölgeleyen ve dolmuş depolama alanlarının, Kızılay Kan Bankası otobüsünün, büfelerin, reklam panolarının, havuzun önüne konulan ‘Birlikte Paylaşalım’ yazısının, bankamatiklerin,  Büyükşehir Belediyesi’nin satış birimleri olan Belso’nun süt ve meyve suyu satış bankolarının, Gökçek’in ne idüğü belirsiz saksılarının, taksi durağı depolama alanlarının kaldırılması için düğmeye bastı.
12 Nisan 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!