GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALARSOBE ARŞİV
Ara
Mimarlar 60 yılı geride bıraktı

Mimarlar 60 yılı geride bıraktı

Mimarlar Odası 60. Yılını Oda’ya emek veren Yönetim Kurulları ile birlikte kutladı. Mimarlar Odası’nın Yönetiminde görev almış başkan ve sekreterlerin katıldığı etkinlik mücadele anılarının paylaşımıyla katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Açılış Konuşmasını Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Tugba Arslan’ın yaptığı etkinlikte Yavuz Önen tematik sunuş yaptı.

Candan, açılış konuşmasında, “ Mimarlar Odası’nın kentine, derelerine, doğasına sahip çıkma geleneği bize emanet bırakıldı. Sizlerden bizlere emanet bırakılan bu tarihi bizler de gelecek nesillere bırakmak için çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etkinlikte, Yavuz Önen ise Mimarlar Odası’nın mücadeleyle dolu tarihini anlattı. Etkinliğe katılan, bugüne kadar Mimarlar Odası Ankara Şubesi geleneğinde yönetim kurullarında görev almış tüm mimarlara sertifika verildi. Katılan isimler arasında, Orhan Dinç, Ahmet Sönmez, Ali Hakkan, Aydan Erim, İrem Acaroğlu, Tevfik Gürsu, Müjdat Karaca, Fuat Cimok, Cenap Baran İdil, Ertuğrul Özakdemir, Çetin Ünalın, Eren Boran, Eyüp Ünal, H.Ali Ulusoy, Nuray Bayraktar, Göktürk Gültek, Faruk Soydemir, Aslı Özbay,Jülide Dikmen, Yaşar Kanmaz, Akın Atauz, Mehmet Kibar,Yüksel Er Beşbaş, Sercihan Maden,Yurdanur Sepkin, yer aldı.

Mimarlar Odası’nda “7” rakamının sırrı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “7” rakamına dikkat çekti. 60 yılda 7 kadın başkanımız olmuş, 7 kadın sekreterimiz olmuş, hem başkanlık hem sekreterlik görevi yapmış 7 yöneticimiz olmuş. 7 sayısı hayatın bütünlüğünü ifade eder, gökkuşağının 7 rengi vardır, dünyada 7 kıta vardır, gökyüzü 7 kattır. Mimarlar Odası Ankara Şubesi 60. yılında, dünyanın yedi kıtasında, gökyüzünün 7 katında, gökkuşağının yedi rengiyle, toplum için mimarlık mücadelesini devam ettirecektir. Mimarlar Odası’nı 60 yıllık mücadelesine taşıyan başkanlara, sekreterlere, yöneticilere yedi kez teşekkür ediyoruz.”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 60. yılında vefa borcuyla tüm yöneticilere verilen teşekkür sertifikaları ile 60.yıl fotoğrafı çekilerek etkinlik kokteylle son buldu.  


Toplam Görüntülenme : 10239
Kategori Haberleri

Mimarlar Gökçek dönemi AnKara Rapor’u kamuoyuna sundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Melih Gökçek'in 23,5 yıllık başkanlık döneminin Başkent’e verdiği hasarı anlatan AnKara Rapor’u ve 1994-2017 Türkiye ve kent gündemini konu alan zaman çizelgesini Gökçek’in istifasının kırkında kamuoyuna tanıttı.
11 Aralık 2017
Ankapark kara delik yıllık gideri yaklaşık 1 milyarı bulacak
Atatürk Orman Çiftliği'nde yapılan Ankapark tartışması bitmiyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  Melih Gökçek’in en büyük hayali olan ve istifa ettirilse de sahip çıkmaya devam ettiği, Mustafa Tuna’nın ise 'halka soracağız' dediği, Ankapark'a ilişkin  çarpıcı açıklamalarda bulundu.
29 Kasım 2017
Akıl almaz Güzelcehisar projesi acilen durdurulmalı
Bartın Valiliği ve İl Özel idare ve İl Kültür Müdürlüğü tarafından Kalkınma Projesi adı altında Bartın ili Güzelcehisar ilçesi kumsalına döşenen ve bir doğa katliamı olan  850 metrelik demir platform yoluna tepki yağmaya devam ediyor.
24 Kasım 2017
Mimarlar Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Başkent'e telafisi imkansız zararlar veren ve istifa eden eski Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek'in peşini bırakmıyor.  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Gökçek'in 23.5 yıldır Ankara'ya verdiği zararı anlatan hasar tespit raporunun özetini içeren bir dosya ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve milletvekilleri de destek verdi.
30 Ekim 2017

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!