GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çocuklardan dans gösterisi

Çocuklardan dans gösterisi

Mehmet Ulucan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ kapsamında gerçekleştirdiği etkinliğe Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın eşi Songül Çağlayan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi Koordinatörü Selçuk Koçak, otistik çocuklar ve aileleri katıldı.  Otizmli çocuklar dans etti, danslar izleyen ailelere duygulu anlar yaşattı. Etkinlikte bir konuşma yapan Fethi Yaşar, otizmli çocukların eğitiminde yerel yönetimlere ve gönüllü kuruluşlara büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek, mayıs ayında açılışını gerçekleşecek olan Zihinsel Engelliler Yaşam Merkezi ile engellilerin hayata tutunmalarına katkıda bulunacaklarını belirtti.

Mehmet Ulucanlar Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü Filiz Kendirci ise 150 çocuktan birinin otizm riski taşıdığına dikkat çekerek otizm tedavisinin tek ilacının eğitim olduğunu belirtti.

 


Toplam Görüntülenme : 62087
Kategori Haberleri

Yargı, ODTÜ ağaç katliamının sorumlusu Kök’e hesap vereceksin dedi
Ankara 11. İdare Mahkemesi, Yüksek Öğretim Kurumu’nun görevini kötüye kullanan ODTÜ Rektörü Verşan Kök hakkında işlem yapılmamasına ilişkin kararını iptal etti.
29 Ocak 2020
TOGO ikiz kulelerinde Mimarlar Odası denetimine gelmeden ruhsat alınmış
Ankara’nın gündeminden düşmeyen TOGO ikiz kulelerinin arkasındaki süreçler birer birer dökülürken davayı açan ve binanın mühürlenmemesi davasını kazanan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, emsal artışının ve kent suçuna dönüşen Togo ikiz kulelerinin arkasındaki teknik ve rant sürecinde Mimarlar Odasını devreden çıkartmak için öncesinden hazırlık yapıldığını bildirdi.
26 Aralık 2019
Mimarlardan Sinan Aygün A.Ş, Melih Gökçek, Mustafa Tuna ve Togo plan kararında imzası bulunan meclis üyeleri hakkında suç duyurusu
Mimarlardan Sinan Aygün A.Ş, Melih Gökçek, Mustafa Tuna ve Togo plan kararında imzası bulunan meclis üyeleri hakkında suç duyurusu
24 Aralık 2019
Gökçek politikaları yargıdan dönüyor: Yargı Şirindere Vadisi’nin betonlaştırılmasına izin vermedi
Yargı, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Şirindere Vadisi’ni beton mezarlığına dönüştürecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan /1000’lik Karakusunlar Mahallesi Afet Riskli Alan (Şirindere Vadisi) Uygulama İmar Planı ve 1/5000’lik Karakusunlar Mahallesi Afet Riskli Alan (Şirindere Vadisi) Nazım İmar Planına karşı açtığı davada, yürütmeyi durdurma kararları verdi.
20 Kasım 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!