GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çocuklardan dans gösterisi

Çocuklardan dans gösterisi

Mehmet Ulucan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nin ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ kapsamında gerçekleştirdiği etkinliğe Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın eşi Songül Çağlayan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi Koordinatörü Selçuk Koçak, otistik çocuklar ve aileleri katıldı.  Otizmli çocuklar dans etti, danslar izleyen ailelere duygulu anlar yaşattı. Etkinlikte bir konuşma yapan Fethi Yaşar, otizmli çocukların eğitiminde yerel yönetimlere ve gönüllü kuruluşlara büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek, mayıs ayında açılışını gerçekleşecek olan Zihinsel Engelliler Yaşam Merkezi ile engellilerin hayata tutunmalarına katkıda bulunacaklarını belirtti.

Mehmet Ulucanlar Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü Filiz Kendirci ise 150 çocuktan birinin otizm riski taşıdığına dikkat çekerek otizm tedavisinin tek ilacının eğitim olduğunu belirtti.

 


Toplam Görüntülenme : 74717
Kategori Haberleri

Mimarların açtığı davada, yargıdan Yumurtatepe Tümülüsü üzerinde 15 Temmuz Müzesi yapma planına iptal kararı
Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ”Ankara’nın 5 bin yıllık tarihinin izlerinin yok edilmesine yargı izin vermedi” dedi.
08 Ekim 2021
Tarihi Evkaf Apartmanı’na pide salonu vasatlığı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  Ulus Altındağ’da Küçük Tiyatro’nun olduğu II. Vakıf Apartmanı (Evkaf Apartmanı)’nın görsel tehdit altında olduğunu bildirdi.
30 Eylül 2021
Yargı Dikmen Vadisi’ni yapılaşmaya açan plan değişikliklerini iptal etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bilim ve teknikten aldığı güçle Başkent’in doğal alanlarını ve ekolojik eşiklerini korumaya devam ediyor.
24 Eylül 2021
Mimarlar, Numune Hastanesi’nin korunması mücadelesine devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyet döneminin simgesel sağlık yapılarından olan tehdit altındaki Ankara Numune Hastanesi’nin işlevini koruyarak gelecek kuşaklara aktarılması için mücadeleye devam ediyor.
15 Eylül 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!