GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Halka yasaklanan Saraçoğlu Mahallesi’nde dizi çekimleri sırasında yangın çıktı
Halka yasaklanan Saraçoğlu Mahallesi’nde dizi çekimleri sırasında yangın çıktı

Mimarlar: ‘’Bu, gelecekte kundaklama olabileceğine dair senaryonun alt yapısıdır. Emlak GYO ve sorumlu bakanlıklar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.’’

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, panolarla halkın girişine kapatılan ve içerde restorasyon adı altında inşai faaliyetlerin yapıldığı Cumhuriyet’in simge mekanı Saraçoğlu Mahallesi’nde yangın çıktığını bildirdi.  
Halkın girmesi yasaklanan Saraçoğlu Mahallesi’nde, TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat ‘ dizisinin çekildiği ve 17 Aralık Perşembe günü saat 22:00’da çekim yapılırken yangın çıktığı öğrenildi.  Bu duruma tepki gösteren Mimarlar Odası Ankara Şubesi, ‘’Tarihi mahallede yangın çıkartma senaryosu, gelecekte bir kundaklamanın olabileceğine dair senaryonun alt yapısıdır. Emlak GYO, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz’’ dedi.
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şunları söyledi:‘’ 17 Aralık Perşembe günü TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat’ dizisinin çekimlerini  yapmak için saat 22:00 sularında  Dip Sokak’taki binalara girmişler. Emlak GYO’dan izin almışlar. Senaryoda yatak odasında yangın çıkacakmış. Gece saat 1:40’da yangını söndürerek çıkmışlar. Ancak gece saat 3:00 sularında yangın çıkmış ve Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Daire Başkanlığı müdahale ederek yangını söndürmüş. Emlak GYO, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Tarihi mahallede yangın çıkartma senaryosu, gelecekte bir kundaklamanın olabileceğine dair senaryonun alt yapısıdır. Tarihi mahallede TRT’de çekilen ‘Teşkilat’ dizisine neden izin verilmektedir. Saraçoğlu Mahallesi, sizin yangın senaryonuzun sahnesi değildir. Saraçoğlu Mahallesi’nden elinizi çekin. Saraçoğlu Mahallesi tescilli kültür varlığıdır, sizin filmlerinizin seti değildir.'’

Toplam Görüntülenme : 12699
Kategori Haberleri

Yargı, Cebeci’deki Millet Bahçesi planlarını iptal etti
Mimarlar: Cebeci Stadyumu’nun yıkımına neden olanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız
14 Ekim 2022
Mimarlar yol yapımıyla Kapadokya’nın yok edilmesine izin veren yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, UNESCO Dünya Kültür mirası listesinde bulunan Kapadokya’da yol yapım çalışmaları ile doğa ve tarih katliamı yapılmasının peşini bırakmıyor.
11 Ağustos 2022
Yargı, İmrahor Vadisi Millet Bahçesi planlarını iptal etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Başkent’te ekolojiyi katledecek, doğanın ve kentin dengesini bozarak vadileri yapılaşmaya açacak plan değişikliklerinin peşini bırakmıyor. 
25 Temmuz 2022
TEBA Vakfı’na tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği alanlarını, talan etmek için hukuk yok sayılıyor
Sağlık Bakanı’nın hastanesinin kurucu vakfı TEBA,  Atatürk Orman Çiftliği’ni yapılaşmaya açmak için hukuku ayaklar altına almaya devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği’nin vakıflar aracılığıyla kanunsuzca talan edilmesi için yargı kararları yok sayılıyor.
14 Haziran 2022

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!