GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Halka yasaklanan Saraçoğlu Mahallesi’nde dizi çekimleri sırasında yangın çıktı
Halka yasaklanan Saraçoğlu Mahallesi’nde dizi çekimleri sırasında yangın çıktı

Mimarlar: ‘’Bu, gelecekte kundaklama olabileceğine dair senaryonun alt yapısıdır. Emlak GYO ve sorumlu bakanlıklar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.’’

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, panolarla halkın girişine kapatılan ve içerde restorasyon adı altında inşai faaliyetlerin yapıldığı Cumhuriyet’in simge mekanı Saraçoğlu Mahallesi’nde yangın çıktığını bildirdi.  
Halkın girmesi yasaklanan Saraçoğlu Mahallesi’nde, TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat ‘ dizisinin çekildiği ve 17 Aralık Perşembe günü saat 22:00’da çekim yapılırken yangın çıktığı öğrenildi.  Bu duruma tepki gösteren Mimarlar Odası Ankara Şubesi, ‘’Tarihi mahallede yangın çıkartma senaryosu, gelecekte bir kundaklamanın olabileceğine dair senaryonun alt yapısıdır. Emlak GYO, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz’’ dedi.
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şunları söyledi:‘’ 17 Aralık Perşembe günü TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat’ dizisinin çekimlerini  yapmak için saat 22:00 sularında  Dip Sokak’taki binalara girmişler. Emlak GYO’dan izin almışlar. Senaryoda yatak odasında yangın çıkacakmış. Gece saat 1:40’da yangını söndürerek çıkmışlar. Ancak gece saat 3:00 sularında yangın çıkmış ve Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Daire Başkanlığı müdahale ederek yangını söndürmüş. Emlak GYO, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Tarihi mahallede yangın çıkartma senaryosu, gelecekte bir kundaklamanın olabileceğine dair senaryonun alt yapısıdır. Tarihi mahallede TRT’de çekilen ‘Teşkilat’ dizisine neden izin verilmektedir. Saraçoğlu Mahallesi, sizin yangın senaryonuzun sahnesi değildir. Saraçoğlu Mahallesi’nden elinizi çekin. Saraçoğlu Mahallesi tescilli kültür varlığıdır, sizin filmlerinizin seti değildir.'’

Toplam Görüntülenme : 1498
Kategori Haberleri

Mimarların açtığı davada, Danıştay 6.Daire 271 Sayılı İlke Kararı’nı iptal etti
Atatürk Orman Çiftliği’nde Kaçak Saray yapılmasına ilişkin, 2014 yılında 5.İdare Mahkemesi Kaçak Saray’ın yapılamayacağına dair karar vermesinin hemen akabinde, tarihi alanlarda kamu binası yapılabilmesinin önünü açan 271 sayılı ilke kararı değiştirilmişti. Mimarlar Odası’nın açtığı davada 271 Sayılı İlke Kararı bir kez daha Danıştay 6. Dairesi tarafından iptal edildi.
19 Şubat 2021
Mimarların açtığı davada, Danıştay 6. Daire TOGO kulelerinin hukuka aykırılığını tescil etti
Mimarlar: TOGO ikiz kuleleri artık yok hükmündedir, Büyükşehir Belediyesi’ni göreve davet ediyoruz
12 Şubat 2021
AOÇ’de kiralama yoluyla yine talan yine yapılaşma
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği sınırları içerisindeki yaklaşık 74  bin metrekare büyüklüğündeki birinci derece doğal ve tarihi SİT alanının otopark, rekreasyon ve tarım alanı olarak kiraya verilmesine tepki gösterdi.
11 Şubat 2021
Meslek odalarının açtığı dava sonucu Gökçek rant düzeni olan Çevre Düzeni Planı iptal edildi
Candan:  Bu kararla birlikte Kaçak Saray katmerli Kaçak Saray olmuştur 
30 Aralık 2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!