GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
THY işçileri eylemlerini sürdürüyor

THY işçileri eylemlerini sürdürüyor

THY ve Teknik A.Ş. işe geri dönüş mücadelesini sürdürüyor.

 

THY ve Teknik A.Ş işçileri 257 gündür Atatürk Havalimanı’nın Dış Hatlar Geliş kapısının önünde işe dönüş mücadelesi veriyor. Grev yasağına karşı mücadele etmeleri sebebiyle gerekçesiz, tek taraflı iş sözleşmeleri feshedilen 305 işçi yarın Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda oturma eylemi düzenleyecek. Eyleme ayrıca Sendikal Güçbirliği Platformundan Belediye-İş - Deri-İş Sendikaları, DİSK- Emeklisen Aksaray 3 Nolu Şubesi destek verecek. Hava – İş Sendikası bugün yaptığı basın açıklamasında;  tüm sendikaları ve STK’ları mücadeleye destek olmaya çağırdı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu fesihlerin baş sorumlusu, bu yasağı talep eden THY A.O. Yönetimi ve bu kanun değişikliği teklifini hazırlayan, TBMM’den tüm muhalefet partilerinin itirazına rağmen bu kanun değişikliğini jet hızıyla Meclis’ten geçiren AKP grubudur. Grev yasağını sizlerin desteği ile aştık. Şimdi sıra işe geri dönüşlerin sağlanmasında. Tüm sendikalarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, emek ve demokrasiden yana tüm yurttaşlarımızı bu haklı ve onurlu mücadelemizde bizlere destek olmaya, mücadelemizde yanımızda yer almaya çağırıyoruz.”

 

 

 

 

 

 


Toplam Görüntülenme : 101293
Kategori Haberleri

Yargı, Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde yapılaşma baskısı yaratan plan değişikliğini iptal etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Başkent’te Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde, ekolojik öneme sahip alanlarda yapılaşma baskısı yaratan kamu yararına aykırı plan değişikliğinin iptali için dava açmıştı.
20 Ekim 2023
Yargı, ağaçlandırılacak kırsal yerleşik alanı yapılaşmaya açan plan değişikliğini iptal etti
Ankara 18. İdare Mahkemesi,  söz konusu Yakupabdal Mahallesi Kırsal Yerleşik Alanı ve Çevresinde 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Plan Değişikliğini iptal etti.
05 Ekim 2023
AOÇ Medipol Plan değişikliği davasında bilirkişi raporu yayınlandı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  plan değişikliği yapılarak Medipol’e tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği toprakları için mücadeleden vazgeçmiyor.
17 Temmuz 2023
Yargı, Örnek Mahallesi rantsal dönüşüm planlarını ikinci kez iptal etti
Tüm baskılara rağmen kentsel dönüşüm adı altında yapılan ve kent dokusunu bozan rantsal dönüşümü yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya devam ediyor.
02 Haziran 2023

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!