GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Doğalgazdan 1 TL daha…

Doğalgazdan 1 TL daha…  

Başkentgaz’ın  özelleştirilmesinin ardından gaz satışlarında metreküp sınırlaması getirilmişti. Metreküp sınırlamasına tepki gösteren Ankaralılar, şimdi de işlem ücreti ödeyecek.  Cumhuriyet’in haberine göre Ankaralılar her doğalgaz aldıklarında 1 TL fazladan ödeyecek. Başkentgaz’ın Ankara’daki abone sayısı 2 milyon.  Her abone bir kez gaz alsa Başkentgaz işlem ücretinden 2 milyon lira kazanıyor. Başkentgaz’ın özelleştirilmesi ile Başkentli tüketicileri zor duruma sokacak uygulamaların ardı arkası kesilmiyor. Mevsimsel doğalgaz satışı uygulaması ise doğalgaz alımını tüketici için sınırlıyor. Kış aylarında doğalgaz sıkıntısı yaşamak istemeyen Ankaralılar ise durumdan şikayetçi. 


Toplam Görüntülenme : 101107
Kategori Haberleri

Yargı, Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde yapılaşma baskısı yaratan plan değişikliğini iptal etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Başkent’te Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde, ekolojik öneme sahip alanlarda yapılaşma baskısı yaratan kamu yararına aykırı plan değişikliğinin iptali için dava açmıştı.
20 Ekim 2023
Yargı, ağaçlandırılacak kırsal yerleşik alanı yapılaşmaya açan plan değişikliğini iptal etti
Ankara 18. İdare Mahkemesi,  söz konusu Yakupabdal Mahallesi Kırsal Yerleşik Alanı ve Çevresinde 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Plan Değişikliğini iptal etti.
05 Ekim 2023
AOÇ Medipol Plan değişikliği davasında bilirkişi raporu yayınlandı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  plan değişikliği yapılarak Medipol’e tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği toprakları için mücadeleden vazgeçmiyor.
17 Temmuz 2023
Yargı, Örnek Mahallesi rantsal dönüşüm planlarını ikinci kez iptal etti
Tüm baskılara rağmen kentsel dönüşüm adı altında yapılan ve kent dokusunu bozan rantsal dönüşümü yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya devam ediyor.
02 Haziran 2023

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!