GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

“Taksim Dayanışması” gününde mimarlar Taksimde olacak

Kamusal alanı betonlaştırma, insansızlaştırma, kimliksizleştirmeye karşı meydana, parka, kültür merkezine ve kente sahip çıkmak amacıyla düzenlenen “TAKSİM DAYANIŞMASI” buluşmasına mimarlardan destek var. Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’nın gündemde olduğu bu günlerde, Taksim Meydanı’nın yok edilme sürecine girdiğini söyleyen çok sayıda sivil toplum örgütü, sendikalar, meslek odaları, ve siyasi partiler Taksim buluşması gerçekleştiriyor. “TAKSİM DAYANIŞMASI” için 17 Mart 2012 Cumartesi günü saat 14.00’te  Taksim Meydanı’nın yok edilmesine izin vermeyeceklerini söylemek ve görüşlerini açıklamak üzere Taksim’de olacaklar.  Mimarlar da yayalaştırma projesi adı altında Taksim Gezi Parkı'nın yerine Topçu Kışlası'nın yapılmasını öngören projeye karşı, AKP’nin Taksim Meydanı’nı  yok etmesine karşı direniyor. 17 Mart 2012 de Taksim Meydanı’nın ruhunu yok edecek olan meydan düzenlemesini durdurmak için Taksim Dayanışması ile buluşmaya İstanbul’a gidiyorlar. Taksim dayanışmasına destek vermek için ben de İstanbul yolcusuyum diyen meslektaşlarını da Taksim’e dayanışmaya çağırıyorlar.


Toplam Görüntülenme : 55270
Kategori Haberleri

Yargı, Bükreş Cami’nin tescil kaldırma kararının yürütmesini durdurdu
Bükreş Cami olarak bilinen Çankaya Merkez Cami’nin korunması gerekli kültür varlığı listesinden çıkartılması kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne yargıdan sevindirici haber geldi. Yargı Bükreş caminin kültür varlığı tescilinin kaldırılmasını kararının yürütmesini durdurdu.
06 Aralık 2019
7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!