GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

“Taksim Dayanışması” gününde mimarlar Taksimde olacak

Kamusal alanı betonlaştırma, insansızlaştırma, kimliksizleştirmeye karşı meydana, parka, kültür merkezine ve kente sahip çıkmak amacıyla düzenlenen “TAKSİM DAYANIŞMASI” buluşmasına mimarlardan destek var. Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’nın gündemde olduğu bu günlerde, Taksim Meydanı’nın yok edilme sürecine girdiğini söyleyen çok sayıda sivil toplum örgütü, sendikalar, meslek odaları, ve siyasi partiler Taksim buluşması gerçekleştiriyor. “TAKSİM DAYANIŞMASI” için 17 Mart 2012 Cumartesi günü saat 14.00’te  Taksim Meydanı’nın yok edilmesine izin vermeyeceklerini söylemek ve görüşlerini açıklamak üzere Taksim’de olacaklar.  Mimarlar da yayalaştırma projesi adı altında Taksim Gezi Parkı'nın yerine Topçu Kışlası'nın yapılmasını öngören projeye karşı, AKP’nin Taksim Meydanı’nı  yok etmesine karşı direniyor. 17 Mart 2012 de Taksim Meydanı’nın ruhunu yok edecek olan meydan düzenlemesini durdurmak için Taksim Dayanışması ile buluşmaya İstanbul’a gidiyorlar. Taksim dayanışmasına destek vermek için ben de İstanbul yolcusuyum diyen meslektaşlarını da Taksim’e dayanışmaya çağırıyorlar.


Toplam Görüntülenme : 77675
Kategori Haberleri

Yargı, Beytepe’de kent ulaşımını içinden çıkılmaz hale getirecek plan değişikliğinin yürütmesini durdurdu
Ankara 4. İdare Mahkemesi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı dava sonucunda hukuka aykırı Çankaya İlçesi, Lodumu (Beytepe Köyü) Mahallesi, 28682 ada 1 parsel Rezerv Yapı Alanı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği yürütmesini durdurdu.
11 Mayıs 2022
Saraçoğlu Mahallesi’nde yeni plan yapıldı hukuk arkadan dolanılıyor
Restorasyon adı altında inşai faaliyetlerle yok edilen Cumhuriyet’in simge değeri Saraçoğlu Mahallesi’nde rant ısrarı sürerken iki kez iptal edilen koruma amaçlı imar planında, yargının verdiği karar uygulanmıyor.
21 Nisan 2022
Yargı Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesini yapılaşmaya açan plan değişikliğini iptal etti
TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Gölbaşı’nda tarım alanlarını, yaban hayatını ve ekosistemi tehdit eden plan değişikliklerine yönelik hukuksal süreçlere devam ediyor.
20 Nisan 2022
Mimarlar, Cumhuriyet’in simge yapılarından DSİ binasının yıkım ihalesini yargıya taşıdı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyetin ve Başkent’in simge değerlerinden Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlük Hizmet Binasının korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması için mücadeleyi sürdürüyor.
15 Nisan 2022

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!