GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

“Taksim Dayanışması” gününde mimarlar Taksimde olacak

Kamusal alanı betonlaştırma, insansızlaştırma, kimliksizleştirmeye karşı meydana, parka, kültür merkezine ve kente sahip çıkmak amacıyla düzenlenen “TAKSİM DAYANIŞMASI” buluşmasına mimarlardan destek var. Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’nın gündemde olduğu bu günlerde, Taksim Meydanı’nın yok edilme sürecine girdiğini söyleyen çok sayıda sivil toplum örgütü, sendikalar, meslek odaları, ve siyasi partiler Taksim buluşması gerçekleştiriyor. “TAKSİM DAYANIŞMASI” için 17 Mart 2012 Cumartesi günü saat 14.00’te  Taksim Meydanı’nın yok edilmesine izin vermeyeceklerini söylemek ve görüşlerini açıklamak üzere Taksim’de olacaklar.  Mimarlar da yayalaştırma projesi adı altında Taksim Gezi Parkı'nın yerine Topçu Kışlası'nın yapılmasını öngören projeye karşı, AKP’nin Taksim Meydanı’nı  yok etmesine karşı direniyor. 17 Mart 2012 de Taksim Meydanı’nın ruhunu yok edecek olan meydan düzenlemesini durdurmak için Taksim Dayanışması ile buluşmaya İstanbul’a gidiyorlar. Taksim dayanışmasına destek vermek için ben de İstanbul yolcusuyum diyen meslektaşlarını da Taksim’e dayanışmaya çağırıyorlar.


Toplam Görüntülenme : 55752
Kategori Haberleri

Yargı, Oyak’ta kamu yararını gözetti, Mimarlar Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne inşaatı mühürle çağrısı yaptı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bilime, tekniğe ve kamu yararına aykırı uygulamalara karşı mücadele etmeye devam ediyor.
10 Ocak 2020
Mimarlar, STK’ler ve DKÖ’ler Kanal İstanbul’a Ankara’dan itiraz etti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve vatandaşlar,  Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin hazırlanan ÇED raporuna itiraz dilekçesini Ankara Çevre İl Şehircilik Müdürlüğü’ne verdi.
02 Ocak 2020
Mimarı izin vermedi, yargı Atakule’nin ruhsatını iptal etti
 Ankara’nın simge mekânlarından Atakule’nin kule kısmı hariç, yıkılarak yerine yeni alışveriş merkezi yapılmasını yargıya taşıyan Atakule’nin mimarı Ragıp Buluç yargıdan mimarlar için zaferle döndü.
30 Aralık 2019
Bilirkişiler, Güvenpark planlarına ilişkin bilim ve teknik dersi verdi
Ankara 7. İdare Mahkemesi Başkanlığı’na sunulan bilirkişi raporu ders verdi. Bilirkişiler mahkemeye, plan kararlarının koruma ve imar mevzuatına, planlama ve şehircilik ilkelerine, tasarım kriterlerine ve kamu yararına aykırı olduğu görüşünü sundu.
17 Aralık 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!