GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

Ankara’dan Taksim’e Dayanışmaya

“Taksim Dayanışması” gününde mimarlar Taksimde olacak

Kamusal alanı betonlaştırma, insansızlaştırma, kimliksizleştirmeye karşı meydana, parka, kültür merkezine ve kente sahip çıkmak amacıyla düzenlenen “TAKSİM DAYANIŞMASI” buluşmasına mimarlardan destek var. Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun Tasarısı’nın gündemde olduğu bu günlerde, Taksim Meydanı’nın yok edilme sürecine girdiğini söyleyen çok sayıda sivil toplum örgütü, sendikalar, meslek odaları, ve siyasi partiler Taksim buluşması gerçekleştiriyor. “TAKSİM DAYANIŞMASI” için 17 Mart 2012 Cumartesi günü saat 14.00’te  Taksim Meydanı’nın yok edilmesine izin vermeyeceklerini söylemek ve görüşlerini açıklamak üzere Taksim’de olacaklar.  Mimarlar da yayalaştırma projesi adı altında Taksim Gezi Parkı'nın yerine Topçu Kışlası'nın yapılmasını öngören projeye karşı, AKP’nin Taksim Meydanı’nı  yok etmesine karşı direniyor. 17 Mart 2012 de Taksim Meydanı’nın ruhunu yok edecek olan meydan düzenlemesini durdurmak için Taksim Dayanışması ile buluşmaya İstanbul’a gidiyorlar. Taksim dayanışmasına destek vermek için ben de İstanbul yolcusuyum diyen meslektaşlarını da Taksim’e dayanışmaya çağırıyorlar.


Toplam Görüntülenme : 59930
Kategori Haberleri

Mimarlar: Ankara Ulaşım Ana Planı’nı Gazi Üniversitesi değil, belediye yapmalı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi,  Gökçek döneminde yılan hikayesine dönen Ankara'nın Ulaşım Ana Planı yapımı sürecine ilişkin, 8 Temmuz 2020 tarihli belediye meclis kararı ile yeniden Gazi Üniversitesi ile protokol yapılmasını değerlendirdi. 
10 Ağustos 2020
Yargı, Çayyolu’nda sosyal altyapı alanının yapılaşmasına izin vermedi
Kamu yararını, doğal ve kültürel varlıklarımızı savunan Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin haklılığı yargı kararlarıyla tescillenmeye devam ediyor.
08 Ağustos 2020
Mimarlar: Kurtuluş Parkı halkındır üniversiteye tahsisi ihtimali söz konusu bile olamaz
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Kurtuluş Parkı’nın TED Üniversitesi’nin kampüs alanına dahil edilmesine ve Büyükşehir Belediyesi’nin bu duruma sıcak bakmasına ilişkin iddiaları değerlendirdi.
29 Temmuz 2020
Yargı, Güvenpark plan iptali davasında bakanlığın ve belediyenin yürütmeyi durdurma talebini reddetti
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı dava sonucu Güvenpark Koruma Amaçlı İmar Planları’nın iptal edilmesinin ardından, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi, yürütmeyi durdurma talebiyle davayı istinafa taşıdı. Yargı bakanlığın ve belediyenin yürütmeyi durdurma talebini reddetti.
29 Temmuz 2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!