GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Ballıkuyumcu’da İkinci planda mahkemelik

Ballıkuyumcu’da İkinci planda mahkemelik

Etimesgut Ballıkuyumcu Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm alanı nazım ve uygulama imar planını Mimarlar Odası Ankara Şubesi yargıya taşımıştı. Yürütmeyi durdurma kararının alındığı alanda ikinci kez plan yapıldı.

"Ballıkuyumcu'da plan anlaşılan çok ballı"

Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi’nin Etimesgut İlçesi Ballıkuyumcu Kentsel Dönüşüm Gelişim Proje Alanı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kararının, yürütmesinin durdurulması talebiyle Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından ikinci kez yapılan plana dava açıldı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan “Ballıkuyumcu da plan anlaşılan çok ballı, yürütmeyi durdurma kararına rağmen yine plan yapıldı.Yine dava açtık."dedi.

Yürütmeyi durdurma kararını boşa düşürmek için Ballıkuyumcu'da yeni plan yapıldı diyen Candan "Ballıkuyumcu'da kentsel dönüşüm kararı Danıştay tarafından iptal edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi’nin plan yapmasını anlamak güç.Ballıkuyumcu’da 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planına dava açtık. Büyükşehir Belediyesi yetki aşımı yaparak ilçe belediyesinin yapması gereken 1/1000 ölçekli uygulama imar planını yapmış.Bu plan için  yürütmeyi durdurma kararı bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 


Toplam Görüntülenme : 22571
Kategori Haberleri

Yargı, Bükreş Cami’nin tescil kaldırma kararının yürütmesini durdurdu
Bükreş Cami olarak bilinen Çankaya Merkez Cami’nin korunması gerekli kültür varlığı listesinden çıkartılması kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne yargıdan sevindirici haber geldi. Yargı Bükreş caminin kültür varlığı tescilinin kaldırılmasını kararının yürütmesini durdurdu.
06 Aralık 2019
7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!