GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Mimarlar İlçe Belediyeleri ziyaretlerine devam ediyor

Mimarlar İlçe Belediyeleri  ziyaretlerine devam ediyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, yerel yönetimlerle işbirliği içinde çalışmalar yürütmek amacıyla sürdürdüğü belediye ziyaretlerine Evren Belediyesi ile devam etti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci’yi makamında ziyaret etti. Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Gökhan Yıldırım ve Kent İzleme Sekretaryası Yürütücüsü Redife Kolçak'ın katıldığı ziyarette, Ankara Şubesi'nin yerel yönetimlerle gerçekleştirdikleri mimarlık ve kent ilişkileri, kentsel kimlik değerleri olan doğal ve kültürel varlıkların yerleşim planlanmasındaki önemi ve benzeri konular üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Ankara'nın önemli doğal turizm alanlarından olan Evren İlçesinin baraj kıyı peyzajı, biyoçeşitliliği ve kentsel tarım izlerinin yoğunluğunun ele alındığı ziyarette,  yapılabilecek etkinlik ve farkındalık çalışmaları konuşuldu.

Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci, mimarlık disiplinini önemsediklerini ve birlikte geliştirilebilecek etkinliklerin ilçeye büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Demirci,  Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile birlikte, çocuk mimarlık eğitimi kapsamında yaz okullarının ürünü olacak fikir projelerine ihtiyaç duyduklarını da belirtti.


Toplam Görüntülenme : 18069
Kategori Haberleri

Yargı, Bükreş Cami’nin tescil kaldırma kararının yürütmesini durdurdu
Bükreş Cami olarak bilinen Çankaya Merkez Cami’nin korunması gerekli kültür varlığı listesinden çıkartılması kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne yargıdan sevindirici haber geldi. Yargı Bükreş caminin kültür varlığı tescilinin kaldırılmasını kararının yürütmesini durdurdu.
06 Aralık 2019
7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!