GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Mimarlar İlçe Belediyeleri ziyaretlerine devam ediyor

Mimarlar İlçe Belediyeleri  ziyaretlerine devam ediyor

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, yerel yönetimlerle işbirliği içinde çalışmalar yürütmek amacıyla sürdürdüğü belediye ziyaretlerine Evren Belediyesi ile devam etti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci’yi makamında ziyaret etti. Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Gökhan Yıldırım ve Kent İzleme Sekretaryası Yürütücüsü Redife Kolçak'ın katıldığı ziyarette, Ankara Şubesi'nin yerel yönetimlerle gerçekleştirdikleri mimarlık ve kent ilişkileri, kentsel kimlik değerleri olan doğal ve kültürel varlıkların yerleşim planlanmasındaki önemi ve benzeri konular üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Ankara'nın önemli doğal turizm alanlarından olan Evren İlçesinin baraj kıyı peyzajı, biyoçeşitliliği ve kentsel tarım izlerinin yoğunluğunun ele alındığı ziyarette,  yapılabilecek etkinlik ve farkındalık çalışmaları konuşuldu.

Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci, mimarlık disiplinini önemsediklerini ve birlikte geliştirilebilecek etkinliklerin ilçeye büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Demirci,  Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile birlikte, çocuk mimarlık eğitimi kapsamında yaz okullarının ürünü olacak fikir projelerine ihtiyaç duyduklarını da belirtti.


Toplam Görüntülenme : 16440
Kategori Haberleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019
Saraçoğlu Mahallesi imar planı iptal kararı şarkılarla, halaylarla kutlandı
Demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planını iptal eden yargı kararını, Saraçoğlu Mahallesi 95. Cadde’de şarkılarla, türkülerle ve halaylarla kutladı.
22 Temmuz 2019
Danıştay 6. Daire’den kentsel dönüşümde hukuk dersi
Mimarların açtığı dava sonucu Danıştay 6. Daire, Ankara’da 11 kentsel dönüşüm alanı kararını iptal etti, yaklaşık 30 milyon metrekare alan yeniden tarıma kazandırıldı

19 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!