GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Olgunlar Sokak Sanat Sokağı oluyor

Olgunlar Sokak Sanat Sokağı oluyor  

Çankaya Belediyesi Olgunlar’da Sanat Sokağı için kolları sıvadı  

Olgunlar Sokağa, Cadde tabelasını astıran Büyükşehir Belediyesi sokakta hak sahibi olmayı amaçlarken, Çankaya Belediyesi Sanat Sokağı olması için çalışmaları başlattı. Olgunlar’ın Sanat Sokağı olması çalışmaları yarın başlayacak. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Olgunlar Sokak'ta yürütülen Sanat Sokağı nitelikli çalışmayı sonuçlandıracaklarını ifade ederek, esnafın, vatandaşların ve kullanıcıların sahiplendiği bu proje için yarın inşaata başlayacaklarını söyledi.Tanık, eğer eldeki yargı kararlarına aykırı olarak sokağın trafiğe açılması söz konusu olursa, bunun gereği olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunacağını da ekleyerek, Olgunlar’ın sokak olduğu yönünde Danıştay 8. Dairesi kararları olduğunu hatırlattı.


Toplam Görüntülenme : 66743
Kategori Haberleri

Yargı, Bükreş Cami’nin tescil kaldırma kararının yürütmesini durdurdu
Bükreş Cami olarak bilinen Çankaya Merkez Cami’nin korunması gerekli kültür varlığı listesinden çıkartılması kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne yargıdan sevindirici haber geldi. Yargı Bükreş caminin kültür varlığı tescilinin kaldırılmasını kararının yürütmesini durdurdu.
06 Aralık 2019
7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!