GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Olgunlar Sokak Sanat Sokağı oluyor

Olgunlar Sokak Sanat Sokağı oluyor  

Çankaya Belediyesi Olgunlar’da Sanat Sokağı için kolları sıvadı  

Olgunlar Sokağa, Cadde tabelasını astıran Büyükşehir Belediyesi sokakta hak sahibi olmayı amaçlarken, Çankaya Belediyesi Sanat Sokağı olması için çalışmaları başlattı. Olgunlar’ın Sanat Sokağı olması çalışmaları yarın başlayacak. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Olgunlar Sokak'ta yürütülen Sanat Sokağı nitelikli çalışmayı sonuçlandıracaklarını ifade ederek, esnafın, vatandaşların ve kullanıcıların sahiplendiği bu proje için yarın inşaata başlayacaklarını söyledi.Tanık, eğer eldeki yargı kararlarına aykırı olarak sokağın trafiğe açılması söz konusu olursa, bunun gereği olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunacağını da ekleyerek, Olgunlar’ın sokak olduğu yönünde Danıştay 8. Dairesi kararları olduğunu hatırlattı.


Toplam Görüntülenme : 65748
Kategori Haberleri

Mimarlar ve vatandaşlar AOÇ arazilerinin konut ticaret imar planlarına ilişkin itiraz dilekçesi verdi
“AOÇ alanlarında Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine aykırı işlem tesis etmek suçtur” diyen vatandaşlar, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü önünde bir araya geldi.
09 Ekim 2019
Yine Atatürk Orman Çiftliği Yine Kiralama
Atatürk Orman Çiftliği arazilerinde 300 bin metrekare açık artırma ile kiralamaya çıkıyor.

02 Eylül 2019
Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!