GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Onkoloji Hastanesi’nin kapatılması halk sağlığını hiçe saymaktır

Onkoloji Hastanesi’nin kapatılması halk sağlığını hiçe saymaktır

Onkolojisi Hastanesi’ni kapatmayın

Etlik Şehir Hastanesi'nin açılacak olması nedeniyle sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin kanser alanında uzman hastanesi, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapatılacak.

Kent merkezinde nitelikli sağlık hizmetinin verildiği, eğitim araştırma vasfına sahip tek onkoloji hastanesinin kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar, imza kampanyası başlattı.

Sağlıkçılar, meslek örgütleri, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, dernekler ve toplumun her kesiminden oluşan vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı’na “Onkoloji Hastanesi’nin kapatılması ile beraber ulaşımın oldukça zor olduğu bir noktaya kanser hastalarının yönlendirilmesine ve halk sağlığının hiçe sayılmasıdır. Onkoloji Hastanesi’ni kapatmayın” uyarısında bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı’na iletilecek imza kampanyası tüm hızıyla sürerken, bu kapsamda kamuoyu oluşturma çalışmaları da devam ediyor.

Onkoloji Hastanesi Kapatmasın Platformu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu hastane sadece  Ankara’nın değil, tüm Türkiye’den özellikle kanser hastalarının gelip tedavi gördükleri önemli bir sağlık kurumudur. Türkiye’de eğitim ve araştırma vasfına sahip tek onkolojisi hastanesidir. Bizler bu hastaneden yetişmiş sağlık çalışanları  sayesinde nitelikli sağlık hizmeti almaktayız. Hem hastaneye hem de hastanenin sağlık hizmetlerine kolay ulaşım sağlamaktayız. Hasalarımızın sürekli eğitim aldıkları merkezimiz var. Yakınında il  dışından  gelen hastalarımızın  refakatçileri ile birlikte  konforlu biçimde  kalabildikleri, yemeklerini yiyebildikleri  Zübeyde Hanım Konukevi var. Çoğumuzun özel hastanelere gidecek parası yok. Kanser hastalığının  her geçen gün arttığı günümüzde, bu tür hastanelerin  kapatılmasını/kısmen  yada tamamen taşınmasını bir kenara bırakın, yenilerinin hizmete sokulmasına ihtiyacımız var. Onkoloji Hastanesi’ni kapatmamanızı, korumanızı, yenileştirmenizi, cihaz ve sistemlerini daha modern ve çağdaş hale getirerek geliştirmenizi ve hastanenin hizmetlerine devam etmesini istiyoruz”

Öte yandan, eş zamanlı olarak change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 15 bine yakın imza toplandı.  İmza kampanyasına https://chng.it/8gGwcSJQ linkinden destek veriliyor.


Toplam Görüntülenme : 23220
Kategori Haberleri

Bilirkişiler: AOÇ arazilerini parçalayan yol güzergahı, tarihi ve doğal kimliği yok eder
Raporu değerlendiren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ Bilirkişiler haklılığımızı ve AOÇ’nin yollarla talanını gözler önüne sermiştir. Atatürk Orman Çiftliği’nin habitatını bozan, bütünlüğünü parçalayan, kamu yararına aykırı, rant ve talan planlarının  peşini bırakmayacağız Atatürk Orman Çiftliği kırmızı çizgimiz” dedi.
28 Temmuz 2023
Mimarların mücadelesi sonucu, İmrahor Vadisi’ni katledecek planlar bir bir iptal ediliyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, İmrahor Vadisi’nin katledilmesine izin vermiyor.  Mimarlar Odası Ankara Şubesi, plan değişiklikleriyle yapılaşmaya açılmak istenen İmrahor Vadisi için hukuksal mücadeleyi sürdürürken, yargı da kamu yararına aykırı plan değişikliklerini bir bir iptal ediyor.
26 Temmuz 2023
Yargı, Ulus’ta Roma Hamamı’nı tehdit eden yüksek katlı yapılaşmaya izin vermedi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ulus Tarihi Kent Merkezi’nin  değerini ve potansiyelini yok sayan plan değişikliklerini peşini bırakmıyor.
08 Haziran 2023
İktidarın Saraçoğlu Mahallesi’nde hukuksuz imar planlarına yargıdan iptal kararı
Candan: Saraçoğlu Mahallesini satmak istediler, satamadılar, yıkmak istediler, yıkamadılar. Kamusal değerini ranta açmak istediler, açamadılar. Saraçoğlu Mahallesi Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 30 yıldır akıllı inatla sürdürdüğü mücadelenin kazanımıdır. Seçim öncesi halkımıza armağanımız olsun.
10 Mayıs 2023

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!