GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Onkoloji Hastanesi’nin kapatılması halk sağlığını hiçe saymaktır

Onkoloji Hastanesi’nin kapatılması halk sağlığını hiçe saymaktır

Onkolojisi Hastanesi’ni kapatmayın

Etlik Şehir Hastanesi'nin açılacak olması nedeniyle sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin kanser alanında uzman hastanesi, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapatılacak.

Kent merkezinde nitelikli sağlık hizmetinin verildiği, eğitim araştırma vasfına sahip tek onkoloji hastanesinin kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar, imza kampanyası başlattı.

Sağlıkçılar, meslek örgütleri, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, dernekler ve toplumun her kesiminden oluşan vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı’na “Onkoloji Hastanesi’nin kapatılması ile beraber ulaşımın oldukça zor olduğu bir noktaya kanser hastalarının yönlendirilmesine ve halk sağlığının hiçe sayılmasıdır. Onkoloji Hastanesi’ni kapatmayın” uyarısında bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı’na iletilecek imza kampanyası tüm hızıyla sürerken, bu kapsamda kamuoyu oluşturma çalışmaları da devam ediyor.

Onkoloji Hastanesi Kapatmasın Platformu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu hastane sadece  Ankara’nın değil, tüm Türkiye’den özellikle kanser hastalarının gelip tedavi gördükleri önemli bir sağlık kurumudur. Türkiye’de eğitim ve araştırma vasfına sahip tek onkolojisi hastanesidir. Bizler bu hastaneden yetişmiş sağlık çalışanları  sayesinde nitelikli sağlık hizmeti almaktayız. Hem hastaneye hem de hastanenin sağlık hizmetlerine kolay ulaşım sağlamaktayız. Hasalarımızın sürekli eğitim aldıkları merkezimiz var. Yakınında il  dışından  gelen hastalarımızın  refakatçileri ile birlikte  konforlu biçimde  kalabildikleri, yemeklerini yiyebildikleri  Zübeyde Hanım Konukevi var. Çoğumuzun özel hastanelere gidecek parası yok. Kanser hastalığının  her geçen gün arttığı günümüzde, bu tür hastanelerin  kapatılmasını/kısmen  yada tamamen taşınmasını bir kenara bırakın, yenilerinin hizmete sokulmasına ihtiyacımız var. Onkoloji Hastanesi’ni kapatmamanızı, korumanızı, yenileştirmenizi, cihaz ve sistemlerini daha modern ve çağdaş hale getirerek geliştirmenizi ve hastanenin hizmetlerine devam etmesini istiyoruz”

Öte yandan, eş zamanlı olarak change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasında kısa sürede 15 bine yakın imza toplandı.  İmza kampanyasına https://chng.it/8gGwcSJQ linkinden destek veriliyor.


Toplam Görüntülenme : 4925
Kategori Haberleri

Mimarlar, Atatürk Orman Çiftliği’ni “Beştepe Millet Ormanı” yapan ihaleyi yargıya taşıdı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Orman İşletme Müdürlüğü’nün Atatürk Orman Çiftliği alanında Beştepe Millet Ormanı Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi İhalesi adı altında ihaleye çıkmasını yargıya taşıdı.
09 Ağustos 2022
Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planlarında Bir İptal Daha…
Candan: ”Saraçoğlu Mahallesi’nde yargı kararlarını arkadan dolanarak hukuksuz ve dayanaksız plan yapan uygulayan tüm kurumlar ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”
05 Temmuz 2022
Yargı: Numune Hastanesi taşınmaz kültür varlığıdır, tescil edilmelidir
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyet döneminin simgesel sağlık yapılarından olan tehdit altındaki Ankara Numune Hastanesi’nin işlevini koruyarak korunması için mücadeleyi sürdürüyor.
15 Haziran 2022
Adnan Kahveci Parkı’nda yapılaşma ısrarı devam ediyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, daha önce Yenimahalle Belediyesi tarafından ticari yapılaşmaya açılmak istenen Adnan Kahveci Parkı’nın şimdi de Büyükşehir Belediyesi tarafından rekreasyon düzenleme işi adı altında betonlaştırılmaya çalışıldığını bildirdi.
14 Haziran 2022

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!