GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çayyolu’nda toprak kayıyor

Çayyolu’nda toprak kayıyor

Eskişehir yolunda ormanlık alandaki temel kazma çalışmaları heyelanı getirdi.

Çayyolu’nda Ali Rıza Bey Ormanı içinde özel bir okulun kampusu için yapılan temel kazma çalışmaları devam ederken heyelan meydana geldi.  İnşaat çalışmaları sırasında bölgeden alınan toprak kaymaya neden oldu. Tepelerden koparak aşağı kayan toprak nedeni ile inşaat çalışmaları durduruldu. Ali Rıza Bey Ormanı’nda oluşan heyelana Büyükşehir Belediyesi’nin özel okula araziyi kiralaması ve araziden alınan toprağın neden olduğunu belirten çevre sakinleri, heyelan nedeniyle tedirgin olduklarını dile getirdi. Üzerindeki ağaçlarla birlikte kayan toprak ise ormanda büyük bir açıklık ve krater görüntüsü meydana getirdi. Yetkililerin toprak kaymasına karşı herhangi bir önlem almadığı da gözlendi.  


Toplam Görüntülenme : 48782
Kategori Haberleri

Yargı, Bükreş Cami’nin tescil kaldırma kararının yürütmesini durdurdu
Bükreş Cami olarak bilinen Çankaya Merkez Cami’nin korunması gerekli kültür varlığı listesinden çıkartılması kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne yargıdan sevindirici haber geldi. Yargı Bükreş caminin kültür varlığı tescilinin kaldırılmasını kararının yürütmesini durdurdu.
06 Aralık 2019
7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!