GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çayyolu’nda toprak kayıyor

Çayyolu’nda toprak kayıyor

Eskişehir yolunda ormanlık alandaki temel kazma çalışmaları heyelanı getirdi.

Çayyolu’nda Ali Rıza Bey Ormanı içinde özel bir okulun kampusu için yapılan temel kazma çalışmaları devam ederken heyelan meydana geldi.  İnşaat çalışmaları sırasında bölgeden alınan toprak kaymaya neden oldu. Tepelerden koparak aşağı kayan toprak nedeni ile inşaat çalışmaları durduruldu. Ali Rıza Bey Ormanı’nda oluşan heyelana Büyükşehir Belediyesi’nin özel okula araziyi kiralaması ve araziden alınan toprağın neden olduğunu belirten çevre sakinleri, heyelan nedeniyle tedirgin olduklarını dile getirdi. Üzerindeki ağaçlarla birlikte kayan toprak ise ormanda büyük bir açıklık ve krater görüntüsü meydana getirdi. Yetkililerin toprak kaymasına karşı herhangi bir önlem almadığı da gözlendi.  


Toplam Görüntülenme : 46960
Kategori Haberleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019
Saraçoğlu Mahallesi imar planı iptal kararı şarkılarla, halaylarla kutlandı
Demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planını iptal eden yargı kararını, Saraçoğlu Mahallesi 95. Cadde’de şarkılarla, türkülerle ve halaylarla kutladı.
22 Temmuz 2019
Danıştay 6. Daire’den kentsel dönüşümde hukuk dersi
Mimarların açtığı dava sonucu Danıştay 6. Daire, Ankara’da 11 kentsel dönüşüm alanı kararını iptal etti, yaklaşık 30 milyon metrekare alan yeniden tarıma kazandırıldı

19 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!