GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çayyolu’nda toprak kayıyor

Çayyolu’nda toprak kayıyor

Eskişehir yolunda ormanlık alandaki temel kazma çalışmaları heyelanı getirdi.

Çayyolu’nda Ali Rıza Bey Ormanı içinde özel bir okulun kampusu için yapılan temel kazma çalışmaları devam ederken heyelan meydana geldi.  İnşaat çalışmaları sırasında bölgeden alınan toprak kaymaya neden oldu. Tepelerden koparak aşağı kayan toprak nedeni ile inşaat çalışmaları durduruldu. Ali Rıza Bey Ormanı’nda oluşan heyelana Büyükşehir Belediyesi’nin özel okula araziyi kiralaması ve araziden alınan toprağın neden olduğunu belirten çevre sakinleri, heyelan nedeniyle tedirgin olduklarını dile getirdi. Üzerindeki ağaçlarla birlikte kayan toprak ise ormanda büyük bir açıklık ve krater görüntüsü meydana getirdi. Yetkililerin toprak kaymasına karşı herhangi bir önlem almadığı da gözlendi.  


Toplam Görüntülenme : 52652
Kategori Haberleri

İller Bankası malvarlığını satışa çıkarttı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, İller Bankası’nın Macunköy Tesislerinin de içinde olduğu Ankara, İstanbul, Samsun, Gaziantep ve Van'da ‘da  bulunan yaklaşık 190bin metrekarelik 23 adet taşınmazının açık arttırma ile 17 Temmuz 2020 tarihinde satılacağını duyurdu.
08 Temmuz 2020
Mimarlardan, Ankapark’ta büyük kamu zararına yol açan Gökçek hakkında bir suç duyurusu daha
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu zararına yol açılarak kapatılan Ankapark’ın maliyetine ilişkin açıklamalarda bulunan Melih Gökçek hakkında yeni bir suç duyurusunda daha bulundu. 
29 Haziran 2020
Mimarlar Millet bahçesi adı altında AKM’de devam eden talanın peşini bırakmıyor
Mimarlar, AKM Kentsel Tasarım Onayı ve Park Bahçeler kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali için dava açtı

24 Haziran 2020
Mimarlar, hukuksuzca yıkılan Kumrular İkamet Sitesi alanı cami plan değişikliğine dava açtı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, özgün mimari özellikleri olan, korunması gereken kültür varlığı niteliği taşıyan ve uzunca bir dönem Bayındırlık Bakanlığı’na hizmet veren Kumrular İkamet Sitesi mücadelesini sürdürüyor.
18 Haziran 2020

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!