GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Yenimahalleliler ve Tayfun Talipoğlu buluşması

Yenimahalleliler ve Tayfun Talipoğlu buluşması

Engellilerin toplumla buluşması ve kaynaşması amacıyla Yenimahalle Belediyesi, Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Kent Kop Mahallesi Muhtarlığı ile ortaklaşa “Engelsiz Yenimahalle Engelsiz Kent Koop” etkinliği düzenlendi. Yaptığı programlarla Anadolu insanlarını ekranlara taşıyan ünlü televizyoncu Tayfun Talipoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı etkinlik, Batıkent Meydan Kültür ve Ticaret Merkezi’nde gerçekleşti.

Engelsiz Yenimahalle

Ünlü televizyon yapımcısı Tayfun Talipoğlu, Yenimahalle Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarına dair  “Yenimahalle Belediyesinin engellilere yönelik hizmetlerini görmek bizleri mutlu ediyor. Yenimahalle yüz akı bir belediyemiz” dedi.

Taliboğlu’nun esprileri ile keyifli bir stand-up atmosferinde gerçekleşen etkinlik, salonu dolduran kalabalığa keyifli dakikalar yaşattı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Belediyesi Kent Konseyi Başkanı İlhan Tezel, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Erol Sayyıdan, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda engelli vatandaşın katıldığı etkinlik söyleşilerin ardından kokteylle sona erdi.


Toplam Görüntülenme : 60709
Kategori Haberleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019
Saraçoğlu Mahallesi imar planı iptal kararı şarkılarla, halaylarla kutlandı
Demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planını iptal eden yargı kararını, Saraçoğlu Mahallesi 95. Cadde’de şarkılarla, türkülerle ve halaylarla kutladı.
22 Temmuz 2019
Danıştay 6. Daire’den kentsel dönüşümde hukuk dersi
Mimarların açtığı dava sonucu Danıştay 6. Daire, Ankara’da 11 kentsel dönüşüm alanı kararını iptal etti, yaklaşık 30 milyon metrekare alan yeniden tarıma kazandırıldı

19 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!