GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Başkent Dayanışması Vadi’ye yürüyor

Başkent Dayanışması Vadi’ye yürüyor

Kentin, meydanlarına, kültür sanat mekânlarına, yeşil alanlarına sahip çıkmakla ünlü Başkent Dayanışması bileşenlerinden Dikmen Vadi halkına destek geldi.

Başkent Dayanışması – Ben Ankara bileşenleri dün Dikmen’de yaşanan arbade’yi kınadı ve vadi halkıyla dayanışma içerisinde olduğunu belirtti. Dikmen Vadisi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleyi özel şirkete vermesiyle, şirket sahibi özel güvenlik güçleriyle Dikmen’de zor kullanarak yıkım yapmak istemişti. Vadi halkı yıkıma karşı direnince olaylar çıkmıştı. Başkent Dayanışması olaylara ilişkin olarak Vadi’ye yürüme kararı aldığını açıkladı. Dayanışma bileşenleri tüm Sivil Toplum kuruluşlarına ve Demokratik Kitle Örgütleri’ne, siyasi partilere çağrı yaptı ve Vadi halkıyla dayanışmaya çağırdı. Çağrıda “  Büyükşehir Belediyesi’nin yıkım ihalesini verdiği taşeron şirketin saldırılarına maruz kalan Dikmen Vadisi halkına destek olmak amacıyla 17 Şubat 2013 tarihinde saat:14:00 da Yıldız TRT Kavşağında buluşarak Dikmen vadisine yürüyeceğiz. Dikmen Vadisi’ndeki halkın barınma hakkının yanında olacağız. Kent yoksullarının zorbalıkla, yerlerinden edilerek kentin dışına itilmesine göz yummayacağız.” İfadelerine yer verdi.

 


Toplam Görüntülenme : 57973
Kategori Haberleri

7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019
Mimarlar ve vatandaşlar AOÇ arazilerinin konut ticaret imar planlarına ilişkin itiraz dilekçesi verdi
“AOÇ alanlarında Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine aykırı işlem tesis etmek suçtur” diyen vatandaşlar, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü önünde bir araya geldi.
09 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!