GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
TOBAV’dan Akün itirazı

TOBAV’dan Akün itirazı

Ankara’da bulunan tiyatro sahnelerinden Akün ve Şinasi sahneleri iki kez ihaleye çıkarıldı. Her iki ihale muhammen bedelin altında fiyat verilmesi sebebiyle iptal edildi. Üçüncü kez ihaleye çıkartılacak olan Akün ve Şinasi Sahnesi’nin satılamayacağını dile getiren TOBAV yönetim kurulu konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz:  


HÜKÜMET BİZİ NARKOZSUZ AMELİYAT ETMEYE ÇALIŞIYOR

Akün ve Şinasi Sahneleri 17 Nisan 2013 tarihinde üçüncü kez ihaleye çıkıyor!

Başkent Ankara’da uzun yıllar Çağdaş Sahne adı altında ev sahipliği yapan salon, 15 Şubat 1988 tarihinde ”Mediha” adlı oyunla Devlet Tiyatroları’nın Ankara’daki 6. Sahnesi olarak Şinasi Sahnesi adı altında hizmet vermeye başladı.

Devlet Tiyatroları, Akün Sineması’nın kapatılmasıyla alışveriş merkezine dönüştürülmesi planlanan girişimi engelleyerek Başkent’e aynı adla yeni bir tiyatro salonun kazandırılmasını sağladı.

Akün ve Şinasi Sahneleri açıldıkları günden bu güne Devlet Tiyatrolarının başarılı projelerine ev sahipliğini yaparken Türk Tiyatrosunun ustaları da bu sahnelerde sanatseverlerle buluştu.

Ankara’da bir çok büyük prodüksiyon bu sahnelerde Ankaralı seyircilere görücüye çıktığı gibi Ankara dışından gelen özel, amatör ve yabancı tiyatrolar da Ankaralılarla bu sahnelerde buluştu.

Devlet Tiyatroları bu sahnelerde onlarca oyun, yüzlerce temsil vererek Ankaralıların tiyatro açlığına cevap verdi. Vermeye devam ediyor.

Biz hükümete rica ettik.

Dünya örneklerinden bahsettik.

Bu sahneler aktif. 15 günlük, 1 aylık biletleri satılmış durumda.

Ankaralılar olarak bu gün bu sahneler Emek İnşaat bünyesinden ayrılsın ve bunları Kültür ve Turizm Bakanlığı alsın istedik.

Bu sahneler Ankara’nın ve Ankaralıların belleğinin bir parçasıdır dedik.

Sahneler yıkılmasın istedik..

Ankaralıların belleği yağmalanmasın, yok edilmesin, şehir ve şehirli kimliğini kaybetmesin istedik.

Hükümet ve Emek İnşaat biz yokmuşuz gibi davranıyor.

Vergisini veren, vatandaşlık görevlerini yerine getiren, Emek İnşaatın kuruluşunun sebebi olan biz insanların isteğini kaale bile almıyorlar.

Demokrasiyle yönetilen toplumlarda hükümetler, kamu vicdanı ve talebini dikkate almak zorunda.

Hükümet bizi narkozsuz ameliyat etmeye çalışıyor. Amacı yaşatmak değil öldürmek. Şaşkınız!!!!

TOBAV YÖNETİM KURULU


Toplam Görüntülenme : 48274
Kategori Haberleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019
Saraçoğlu Mahallesi imar planı iptal kararı şarkılarla, halaylarla kutlandı
Demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planını iptal eden yargı kararını, Saraçoğlu Mahallesi 95. Cadde’de şarkılarla, türkülerle ve halaylarla kutladı.
22 Temmuz 2019
Danıştay 6. Daire’den kentsel dönüşümde hukuk dersi
Mimarların açtığı dava sonucu Danıştay 6. Daire, Ankara’da 11 kentsel dönüşüm alanı kararını iptal etti, yaklaşık 30 milyon metrekare alan yeniden tarıma kazandırıldı

19 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!