GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
TOBAV’dan Akün itirazı

TOBAV’dan Akün itirazı

Ankara’da bulunan tiyatro sahnelerinden Akün ve Şinasi sahneleri iki kez ihaleye çıkarıldı. Her iki ihale muhammen bedelin altında fiyat verilmesi sebebiyle iptal edildi. Üçüncü kez ihaleye çıkartılacak olan Akün ve Şinasi Sahnesi’nin satılamayacağını dile getiren TOBAV yönetim kurulu konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz:  


HÜKÜMET BİZİ NARKOZSUZ AMELİYAT ETMEYE ÇALIŞIYOR

Akün ve Şinasi Sahneleri 17 Nisan 2013 tarihinde üçüncü kez ihaleye çıkıyor!

Başkent Ankara’da uzun yıllar Çağdaş Sahne adı altında ev sahipliği yapan salon, 15 Şubat 1988 tarihinde ”Mediha” adlı oyunla Devlet Tiyatroları’nın Ankara’daki 6. Sahnesi olarak Şinasi Sahnesi adı altında hizmet vermeye başladı.

Devlet Tiyatroları, Akün Sineması’nın kapatılmasıyla alışveriş merkezine dönüştürülmesi planlanan girişimi engelleyerek Başkent’e aynı adla yeni bir tiyatro salonun kazandırılmasını sağladı.

Akün ve Şinasi Sahneleri açıldıkları günden bu güne Devlet Tiyatrolarının başarılı projelerine ev sahipliğini yaparken Türk Tiyatrosunun ustaları da bu sahnelerde sanatseverlerle buluştu.

Ankara’da bir çok büyük prodüksiyon bu sahnelerde Ankaralı seyircilere görücüye çıktığı gibi Ankara dışından gelen özel, amatör ve yabancı tiyatrolar da Ankaralılarla bu sahnelerde buluştu.

Devlet Tiyatroları bu sahnelerde onlarca oyun, yüzlerce temsil vererek Ankaralıların tiyatro açlığına cevap verdi. Vermeye devam ediyor.

Biz hükümete rica ettik.

Dünya örneklerinden bahsettik.

Bu sahneler aktif. 15 günlük, 1 aylık biletleri satılmış durumda.

Ankaralılar olarak bu gün bu sahneler Emek İnşaat bünyesinden ayrılsın ve bunları Kültür ve Turizm Bakanlığı alsın istedik.

Bu sahneler Ankara’nın ve Ankaralıların belleğinin bir parçasıdır dedik.

Sahneler yıkılmasın istedik..

Ankaralıların belleği yağmalanmasın, yok edilmesin, şehir ve şehirli kimliğini kaybetmesin istedik.

Hükümet ve Emek İnşaat biz yokmuşuz gibi davranıyor.

Vergisini veren, vatandaşlık görevlerini yerine getiren, Emek İnşaatın kuruluşunun sebebi olan biz insanların isteğini kaale bile almıyorlar.

Demokrasiyle yönetilen toplumlarda hükümetler, kamu vicdanı ve talebini dikkate almak zorunda.

Hükümet bizi narkozsuz ameliyat etmeye çalışıyor. Amacı yaşatmak değil öldürmek. Şaşkınız!!!!

TOBAV YÖNETİM KURULU


Toplam Görüntülenme : 49827
Kategori Haberleri

7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019
Mimarlar ve vatandaşlar AOÇ arazilerinin konut ticaret imar planlarına ilişkin itiraz dilekçesi verdi
“AOÇ alanlarında Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine aykırı işlem tesis etmek suçtur” diyen vatandaşlar, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü önünde bir araya geldi.
09 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!