GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Yasak UKOME’ye kadar!

Yasak UKOME’ye kadar!

Şaşmaz yoluyla Çayyolu ve Ümitköy bölgesi İstanbul Yoluna kestirmeden bağlandı. Böylelikle Batıkent ile Çayyolu arasında bir köprü kuruldu.

Yol oto sanayi bölgesinden geçiyor. Bu yolu kullananlar da özellikle sanayi bölgesinin sıkıntılarını çekmeye başladı. Yeni park alanı gösterilmesine karşın, hiçbir kamyoncu alanı kullanmak istemiyor.

Bunun üzerine Oto Sanayi Bölgesi esnafı  UKOME’nin kararını kamyonların girdiği caddenin başına kocaman bir afişle astı.

UKOME’nin 08.01.2013 tarih ve 201301  sayılı kararı uyarınca 2551 - 2472 - 2500 - 2492... caddeleri ile bu caddelere bağlı sokaklara ağır tonajlı araçların park etmeleri yasaklanmıştır - Büyükşehir Belediyesi” ifadeleri bulunan afiş sürücüleri park yasağından caydıramadı. Yüksek tonajlı araçlar bu yollara sıkışık nizamla park etmeye devam ediyorlar. Yani UKOME’nin kararına uyan yok!

Kaynak: www.cayyoluhaberbulteni.com


Toplam Görüntülenme : 42858
Kategori Haberleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019
Saraçoğlu Mahallesi imar planı iptal kararı şarkılarla, halaylarla kutlandı
Demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planını iptal eden yargı kararını, Saraçoğlu Mahallesi 95. Cadde’de şarkılarla, türkülerle ve halaylarla kutladı.
22 Temmuz 2019
Danıştay 6. Daire’den kentsel dönüşümde hukuk dersi
Mimarların açtığı dava sonucu Danıştay 6. Daire, Ankara’da 11 kentsel dönüşüm alanı kararını iptal etti, yaklaşık 30 milyon metrekare alan yeniden tarıma kazandırıldı

19 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!