GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Yasak UKOME’ye kadar!

Yasak UKOME’ye kadar!

Şaşmaz yoluyla Çayyolu ve Ümitköy bölgesi İstanbul Yoluna kestirmeden bağlandı. Böylelikle Batıkent ile Çayyolu arasında bir köprü kuruldu.

Yol oto sanayi bölgesinden geçiyor. Bu yolu kullananlar da özellikle sanayi bölgesinin sıkıntılarını çekmeye başladı. Yeni park alanı gösterilmesine karşın, hiçbir kamyoncu alanı kullanmak istemiyor.

Bunun üzerine Oto Sanayi Bölgesi esnafı  UKOME’nin kararını kamyonların girdiği caddenin başına kocaman bir afişle astı.

UKOME’nin 08.01.2013 tarih ve 201301  sayılı kararı uyarınca 2551 - 2472 - 2500 - 2492... caddeleri ile bu caddelere bağlı sokaklara ağır tonajlı araçların park etmeleri yasaklanmıştır - Büyükşehir Belediyesi” ifadeleri bulunan afiş sürücüleri park yasağından caydıramadı. Yüksek tonajlı araçlar bu yollara sıkışık nizamla park etmeye devam ediyorlar. Yani UKOME’nin kararına uyan yok!

Kaynak: www.cayyoluhaberbulteni.com


Toplam Görüntülenme : 44605
Kategori Haberleri

Yargı, Bükreş Cami’nin tescil kaldırma kararının yürütmesini durdurdu
Bükreş Cami olarak bilinen Çankaya Merkez Cami’nin korunması gerekli kültür varlığı listesinden çıkartılması kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne yargıdan sevindirici haber geldi. Yargı Bükreş caminin kültür varlığı tescilinin kaldırılmasını kararının yürütmesini durdurdu.
06 Aralık 2019
7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!