GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çayyolu’ndaki kaymalar neyin alameti

Çayyolu’ndaki kaymalar neyin alameti  

Çayyolu Türkkonut’ta kaymalar yaşanıyor. Daha önce de Türkkonut’un zirvesindeki yürüyüş yolu üzerindeki heyelan çevre halkında panik yaratmıştı. Bu kez yaşanan ise Poligon Sitesi, Öz Tanyeli Sitesi, Şehit Kubilay Parkı civarındaki yollar, kaldırımlar, elektrik direkleri, ağaçlar, yapılar hatta park bile oluşan heyelandan etkileniyor. O civarda oturan sakinler son derece tedirgin. Korkudan evini boşaltanların bile olduğu iddia ediliyor.

Cami alanında çöken yerler asfaltla doldurulmaya çalışılmış. Yollarda çöküntü mevcut, kaldırımlar da kaymadan etkilenmiş olduğu ilk bakışta fark ediliyor. Çevre sakinleri Büyükşehir Belediyesi’nin fore kazık yöntemiyle, daha önce Angora Evlerinin altına müdahale ettiği gibi burayı da ele almasını istiyor ve bekliyor. Ayrıca Türkkonut Camisinin bulunduğu meydanda da tehlike devam ediyor.

Türkkonut sakinleri duruma acil olarak müdahale edilmesini özellikle de Büyükşehir Belediyesi’nden bekliyorlar…

Kaynak: www.cayyoluhaberbulteni.com    


Toplam Görüntülenme : 52979
Kategori Haberleri

Yargı, Bükreş Cami’nin tescil kaldırma kararının yürütmesini durdurdu
Bükreş Cami olarak bilinen Çankaya Merkez Cami’nin korunması gerekli kültür varlığı listesinden çıkartılması kararını yargıya taşıyan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne yargıdan sevindirici haber geldi. Yargı Bükreş caminin kültür varlığı tescilinin kaldırılmasını kararının yürütmesini durdurdu.
06 Aralık 2019
7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!