GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Çayyolu’ndaki kaymalar neyin alameti

Çayyolu’ndaki kaymalar neyin alameti  

Çayyolu Türkkonut’ta kaymalar yaşanıyor. Daha önce de Türkkonut’un zirvesindeki yürüyüş yolu üzerindeki heyelan çevre halkında panik yaratmıştı. Bu kez yaşanan ise Poligon Sitesi, Öz Tanyeli Sitesi, Şehit Kubilay Parkı civarındaki yollar, kaldırımlar, elektrik direkleri, ağaçlar, yapılar hatta park bile oluşan heyelandan etkileniyor. O civarda oturan sakinler son derece tedirgin. Korkudan evini boşaltanların bile olduğu iddia ediliyor.

Cami alanında çöken yerler asfaltla doldurulmaya çalışılmış. Yollarda çöküntü mevcut, kaldırımlar da kaymadan etkilenmiş olduğu ilk bakışta fark ediliyor. Çevre sakinleri Büyükşehir Belediyesi’nin fore kazık yöntemiyle, daha önce Angora Evlerinin altına müdahale ettiği gibi burayı da ele almasını istiyor ve bekliyor. Ayrıca Türkkonut Camisinin bulunduğu meydanda da tehlike devam ediyor.

Türkkonut sakinleri duruma acil olarak müdahale edilmesini özellikle de Büyükşehir Belediyesi’nden bekliyorlar…

Kaynak: www.cayyoluhaberbulteni.com    


Toplam Görüntülenme : 51291
Kategori Haberleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019
Saraçoğlu Mahallesi imar planı iptal kararı şarkılarla, halaylarla kutlandı
Demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planını iptal eden yargı kararını, Saraçoğlu Mahallesi 95. Cadde’de şarkılarla, türkülerle ve halaylarla kutladı.
22 Temmuz 2019
Danıştay 6. Daire’den kentsel dönüşümde hukuk dersi
Mimarların açtığı dava sonucu Danıştay 6. Daire, Ankara’da 11 kentsel dönüşüm alanı kararını iptal etti, yaklaşık 30 milyon metrekare alan yeniden tarıma kazandırıldı

19 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!