GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Başkent Dayanışması’ndan Gül’e Hıdrellez dilekleri

Başkent Dayanışması’ndan Gül’e Hıdrellez dilekleri

Başkent Dayanışması bileşenleri Hıdırellez de tutacakları dilekleri gül dibine değil, Cumhurbaşkanı Gül’e gönderecek.

Başkent Dayanışması bileşenleri renkli eylemlerine devam ediyor. İlginç bir eyleme imza atmaya hazırlanan bileşenler e-dilek tutacak. Dileklerini mail yoluyla iletecek. Atatürk Orman Çiftliği için daha öncede eylemler yapan bileşenler, Başbakanlık binası inşaatının durdurulmasını isteyerek Çiftliğin kuruluş yıldönümü olan 5 Mayıs’ta dileklerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderecek. Bileşenler eylemle ilgili olarak  “Bu yıl Atatürk Orman Çiftliğinin kuruluşunun 92. yılı. 92.yılda Atatürk Orman Çiftliği’nin talanı bitmiyor, Başbakanlığın, devasa yapısı bitiyor.  Kamu vicdanında kaçak olan bu yapıya yönelik açılan davalarda yargı süreci uzuyor.  Atatürk Orman Çiftliği 92.yılına bağrında bir hançerle giriyor. On binlerce ağacının kökleri o topraklarda değil artık. Yüreğimiz sızlıyor, köksüz ağaçların hüznüyle. ”açıklamasına yer verdi.

“Yaşlı çınara sahip çıkalım”

Yaşlı Çınara sahip çıkalım” diye Ankaralılara seslenen dayanışma bileşenleri, Cumhurbaşkanlığının mail adresine, cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr  ye 5 Mayıs’ta iletilecek olan dileklerin aynı anda Başkent Dayanışması’nın baskentdayanismasi@gmail.com adresine de iletilmesi istendi. Bileşenler böylelikle AOÇ ‘için Gül’e giden mesajları görebilecekler. Başkent Dayanışması  e- dilek tut eylemine “5 Mayıs Akşamı Hıdırellez akşamı, Dileklerin tutulup gül dibine gömüldüğü Ve umudun hiç bitmediğinin günüdür. Biz de bir e-dilek tutalım, Atatürk Orman Çiftliği için, tuttuğumuz e-dileği Gül’e gönderelim. AOÇ’nin kuruluş gününde yaşlı çınara sahip çıkalım” şeklinde çağrı yaptı.


Toplam Görüntülenme : 45737
Kategori Haberleri

Mimarlar Odası Ankara Şubesinden TOKİ’nin müzayede ile satılacak AOÇ alanlarına yönelik, "alan AOÇ alanı değildir" açıklamasına sert yanıt
AOÇ alanlarında rant odaklı plan değişikliğini 10 Kasım'da yaparak itibarınızı yerle bir, siz etmişsiniz.
17 Ağustos 2019
Mimarların Havagazı Fabrikası davasında bilirkişi raporu tebliğ edildi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kent merkezindeki Cumhuriyet’in ilk sanayi tesislerinden olan ve 1929 yılında inşa edilen, “endüstri mirası” Havagazı Fabrikası’nı 1991 yılında tescil başvurusu yaparak koruma altına aldırmıştı. Mülk sahiplerinden EGO Genel Müdürlüğü’nün tescil başvurusunun kaldırılması talebi reddedilmiş ve Danıştay 6. Dairesi’nin 1996 / 5342 sayılı kararı ile Havagazı Fabrikası, üstün kamu yararı adına hukuksal koruma altına alınmıştı.
22 Temmuz 2019
Saraçoğlu Mahallesi imar planı iptal kararı şarkılarla, halaylarla kutlandı
Demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, Başkent Dayanışması Bileşenleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planını iptal eden yargı kararını, Saraçoğlu Mahallesi 95. Cadde’de şarkılarla, türkülerle ve halaylarla kutladı.
22 Temmuz 2019
Danıştay 6. Daire’den kentsel dönüşümde hukuk dersi
Mimarların açtığı dava sonucu Danıştay 6. Daire, Ankara’da 11 kentsel dönüşüm alanı kararını iptal etti, yaklaşık 30 milyon metrekare alan yeniden tarıma kazandırıldı

19 Temmuz 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!