GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Başkent Dayanışması’ndan Gül’e Hıdrellez dilekleri

Başkent Dayanışması’ndan Gül’e Hıdrellez dilekleri

Başkent Dayanışması bileşenleri Hıdırellez de tutacakları dilekleri gül dibine değil, Cumhurbaşkanı Gül’e gönderecek.

Başkent Dayanışması bileşenleri renkli eylemlerine devam ediyor. İlginç bir eyleme imza atmaya hazırlanan bileşenler e-dilek tutacak. Dileklerini mail yoluyla iletecek. Atatürk Orman Çiftliği için daha öncede eylemler yapan bileşenler, Başbakanlık binası inşaatının durdurulmasını isteyerek Çiftliğin kuruluş yıldönümü olan 5 Mayıs’ta dileklerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderecek. Bileşenler eylemle ilgili olarak  “Bu yıl Atatürk Orman Çiftliğinin kuruluşunun 92. yılı. 92.yılda Atatürk Orman Çiftliği’nin talanı bitmiyor, Başbakanlığın, devasa yapısı bitiyor.  Kamu vicdanında kaçak olan bu yapıya yönelik açılan davalarda yargı süreci uzuyor.  Atatürk Orman Çiftliği 92.yılına bağrında bir hançerle giriyor. On binlerce ağacının kökleri o topraklarda değil artık. Yüreğimiz sızlıyor, köksüz ağaçların hüznüyle. ”açıklamasına yer verdi.

“Yaşlı çınara sahip çıkalım”

Yaşlı Çınara sahip çıkalım” diye Ankaralılara seslenen dayanışma bileşenleri, Cumhurbaşkanlığının mail adresine, cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr  ye 5 Mayıs’ta iletilecek olan dileklerin aynı anda Başkent Dayanışması’nın baskentdayanismasi@gmail.com adresine de iletilmesi istendi. Bileşenler böylelikle AOÇ ‘için Gül’e giden mesajları görebilecekler. Başkent Dayanışması  e- dilek tut eylemine “5 Mayıs Akşamı Hıdırellez akşamı, Dileklerin tutulup gül dibine gömüldüğü Ve umudun hiç bitmediğinin günüdür. Biz de bir e-dilek tutalım, Atatürk Orman Çiftliği için, tuttuğumuz e-dileği Gül’e gönderelim. AOÇ’nin kuruluş gününde yaşlı çınara sahip çıkalım” şeklinde çağrı yaptı.


Toplam Görüntülenme : 47159
Kategori Haberleri

7. plan değişikliği yapılan Demir Kafes alanında ders veren bilirkişi raporu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kamu yararını savunmaya kamu israfı ve planlama ve şehircilik esaslarına karşı uygulamalara karşı yılmadan mücadele devam ediyor.
25 Kasım 2019
Mimarlardan Kapadokya için kırmızı alarm çağrısı
“Bakan bölgeye gitmişken Carus Otel ve Azeri yatırımları ile yapılan otellerin nasıl yapıldığına ve hangi yapıların imar affından yararlandığına ve maliklerinin kim olduğuna dair bilgi versin”

22 Kasım 2019
Mimarlar Saraçoğlu’nda Ankara Valiliği’ni ve Kültür Bakanlığı’nı göreve davet etti
Ankara’nın ender nefes alma mekanlarından ve Cumhuriyet’in ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nde, zorla tahliyelerle insansızlaştırmaların ardından, çöküntü alanı haline getirme çabaları devam ediyor.
17 Ekim 2019
Mimarlar ve vatandaşlar AOÇ arazilerinin konut ticaret imar planlarına ilişkin itiraz dilekçesi verdi
“AOÇ alanlarında Atatürk’ün şartlı bağışı ve vasiyetine aykırı işlem tesis etmek suçtur” diyen vatandaşlar, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü önünde bir araya geldi.
09 Ekim 2019

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!