GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
Önce açıklar sonra kulağının üstüne yatar

Önce açıklar sonra kulağının üstüne yatar

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Melih Gökçek’in açıkladığı projelere  yönelik hızlıca cevap verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan yöneticiler,  “her dönem böyle projeler açıklar sonra kulağının üstüne yatar, zaten gerçekçi projelerde değil, giderayak proje açıklamasın” dedi.

“O ancak kule yapar lale diker”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Ali Hakkan  “açıkladığı projeler zaten beceriksizliğini kanıtlayan projeler, bunların hepsi hayal,  o yapsa yapsa taksi durağı yapar, kapı yapar, saat kulesi yapar lale diker. 20 yıldır bir metre metro yapamadı, kanal yapacakmış, kentin hiçbir ihtiyacını yerine getirmeyen başkan hayal kuruyor” dedi.

“çıkış kapısını tamamlasın yeter”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan “Melih Gökçek her dönem böyle salvo atışları yapar.Bir önceki seçimlerde de , hıdırlıktepeye boeing indiriyordu, metroyu bitiriyordu ne oldu…Bunlar seçim salvoları. Ankara’ya kanal yapacakmış, inanç müzesi yapacakmış, stat yapacakmış. Ankara tweeter mecrası değil başkent. Her aklına geldiğini proje diye ortaya atamazsın.   Kendisine önerimiz hızlıca Ankara’yı terk edeceği çıkış kapılarını 30 marta kadar  tamamlasın” dedi. 


Toplam Görüntülenme : 63981
Kategori Haberleri

Meslek odaları: Başkentin ve modern Cumhuriyetin simgesi Güvenpark yok ediliyor!
Meslek odaları, Atatürk Kültür Merkezi-Gar-Kızılay metro hattı çalışmaları nedeniyle 1.Derece Doğal SİT alanı olan Güvenpark’ta yaşanan göçükle ilgili basın açıklaması yaptı.
08 Eylül 2021
Saraçoğlu Mahallesi’ndeki tescilli ağaçlara telafisi imkansız zararlar veriliyor
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi'ndeki tescilli ağaçlara zarar verildiğini, tescilli bitki gruplarının taksi durağı gibi yapılarla istila edildiğini bildirdi.
27 Ağustos 2021
Mimarların Anıtkabir mücadelesi sonuç verdi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Atatürk’ün ebedi istirahatgahı  Anıtkabir’e yiyecek ve içecek satışı için otomatik ticari büfeler yerleştirilmesine ilişkin mücadeleyi kazandı.
28 Temmuz 2021
Yargı, Gölbaşı Özel Koruma Alanında millet bahçesine, yapılaşmaya ve ekolojik dengenin bozulmasına izin vermedi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 16.03.2020 tarihli Olur'u ile onaylanan, Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Özel Çevre Koruma Bölgesine ait 1/50000 ölçekli Çevre Düzeni Plan (ÇDP) değişikliğinin iptali istemi ile açtığı davada, 11.İdare Mahkemesi Gölbaşı Özel Koruma Bölgesinde yapılaşmaya ve ekolojik bütünlüğün parçalanmasına izin vermedi.
22 Temmuz 2021

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!