GÜNCELKENTPOLİTİK GÜNDEMKÜLTÜR SANATBASINDANYAZARLARSOBEDENSOBELEDİKLERİMİZRÖPORTAJLARGEZENTİYUMURTALAR
Ara
AOÇ’yi Mühürlüyoruz

“Mühürlüyoruz”

Başkent Dayanışması bileşenleri AOÇ’de büyük mühürleme eylemi  yapmaya hazırlanıyor.

Başkent Dayanışması Bileşenleri AOÇ arazisinde yapılan Başbakanlık Hizmet Binası önünde 12 Mart’ta mühürleme eylemi gerçekleştirecek. Bileşenler temsili mühürleme eylemine tüm başkentlileri davet etti. Meslek odalarının yargıya taşıdığı Başbakanlık Hizmet Binası alanında 7 hektarlık alanın tarihi sit statüsünün kaldırılması kararını 11. İdare Mahkemesince iptal edilmişti. Başbakanlık Hizmet binasının yapıldığı günden beri AOÇ’deki yapılaşmaya dur demek için çeşitli eylemlikler düzenleyen Başkent dayanışması 12 Mart’ta büyük mühürleme eylemiyle bir kez daha AOÇ’deki talanın durdurulması için ses çıkarmaya hazırlanıyor, Saat 12.30’da gerçekleştirilecek mühürleme eylemi için saat: 12.00’de Meşrutiyet Caddesi’nden otobüsler kaldırılacak.  


Toplam Görüntülenme : 101249
Kategori Haberleri

Yargı Kıbrıs Vadisi’ni tehdit eden plan değişikliklerini de iptal etti, vadi kesin olarak kurtuldu
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin açtığı dava sonucunda,  Kıbrıs Vadisi’nin statü değişikliği ile yok edilmesine izin vermeyen Ankara 11. İdare Mahkemesi yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan doğa harikası Kıbrıs Vadisi’ne ilişkin plan değişikliklerini de iptal etti.
11 Ekim 2022
Mimarlar, Atatürk Orman Çiftliği’ni “Beştepe Millet Ormanı” yapan ihaleyi yargıya taşıdı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Orman İşletme Müdürlüğü’nün Atatürk Orman Çiftliği alanında Beştepe Millet Ormanı Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Yapım İşi İhalesi adı altında ihaleye çıkmasını yargıya taşıdı.
09 Ağustos 2022
Saraçoğlu Mahallesi Koruma Amaçlı İmar Planlarında Bir İptal Daha…
Candan: ”Saraçoğlu Mahallesi’nde yargı kararlarını arkadan dolanarak hukuksuz ve dayanaksız plan yapan uygulayan tüm kurumlar ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız.”
05 Temmuz 2022
Yargı: Numune Hastanesi taşınmaz kültür varlığıdır, tescil edilmelidir
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Cumhuriyet döneminin simgesel sağlık yapılarından olan tehdit altındaki Ankara Numune Hastanesi’nin işlevini koruyarak korunması için mücadeleyi sürdürüyor.
15 Haziran 2022

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
> >>>

Yorumlar
Yorum eklenmemiş.
Yorum için giriş yapınız!